Pokémon GO do të mbërrijë në Spanjë dhe vende të tjera evropiane brenda pak ditësh

Pokemon GO

Ditët e fundit duket se vetëm Pokémon GO po flitet, loja më e fundit nga firma japoneze Nintendo që ka nisur në treg. Aktualisht është zyrtarisht i disponueshëm vetëm në tre vende., një lëshim i shkallëzuar që ka shkaktuar diçka se një incident tjetër në serverat që kompania kishte përgatitur për të mbështetur këtë lançim.

Por siç postuam dje, shumë janë përdoruesit që nuk kanë qenë në gjendje të presin për fillimin zyrtar në vendin e tyre, Dhe tashmë po shijojnë këtë lojë të re Nintendo. Duket se kompania nuk e kishte atë mundësi në kohën e fillimit të saj dhe aktualisht është duke punuar në përmirësimin e këtij problemi të vogël që po përjetojnë shumë përdorues.

Siç është raportuar nga The Wall Street Journal, kompania japoneze synon të llançoni Pokémon GO në App Store Evropian brenda pak ditësh, kështu që do të ishte gjithashtu zyrtarisht i disponueshëm për t'u shkarkuar në dyqanin e aplikacioneve Apple, ideal për të gjithë përdoruesit që nuk duan të përdorin mashtrimin për të shijuar tani e tutje.

Pokémon GO është aktualisht në dispozicion në Shtetet e Bashkuara, Australi dhe Zelandën e RePor jo në Japoni, ku saga Pokémon është bërë gati një fe. Sapo të jetë në dispozicion në App Store, ne do t'ju informojmë menjëherë në mënyrë që të përfitoni nga rasti të shijoni lojën më të fundit Nintendo që po shkakton kërdi në vendet ku tashmë është në dispozicion.

Lëshimi i Pokémon GO ka shkaktuar një rritje të vlerës së aksioneve në vetëm disa ditë, lduke arritur 25% të çmimit të tij të zakonshëm të tregut. Le të shohim nëse kompania mëson dhe nuk rindez një aplikacion si Miitomo në treg dhe përqendrohet më shumë në këto lloje lojërash që janë shumë më të suksesshme në treg


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.