Powerbeats Pro fillojnë të marrin mbështetje për ndërrimin automatik midis iPhone dhe iPad

Powerbeats Pro

Megjithëse Apple na ofron përmes iOS mundësinë e përgjigjuni thirrjeve që marrim në iPhone direkt në iPad-in tonë o Mac, duket se jo shumë përdorues e kanë të aktivizuar, pasi nuk u pëlqen që të gjitha pajisjet e tyre fillojnë të bien në të njëjtën kohë kur marrin një telefonatë.

Larg eleminimit të këtij funksioni, Apple prezantoi një funksion të ri në WWDC që do t'ju lejojë të ndryshoni tingullin nga një iPhone në iPad dhe anasjelltas automatikisht, pa pasur nevojë ta ndryshoni manualisht. Ky funksion është ideal kur jemi duke parë një film në iPad dhe marrim një telefonatë.

Kur bie iPhone, kufjet që mbështesin këtë funksion kaloni automatikisht burimin e audios në iPhone, derisa ta mbyllim telefonatën. Në atë kohë, burimi i audios do të kthehet në iPad, pajisjen që po përdornim përpara se të merrnim telefonatën.

Powerbeats Pro tani mbështet Ndërrimin Automatik nga mollë

Sipas një përdoruesi të Reddit, kjo karakteristikë është bërë e disponueshme në Powerbeats Pro, një tipar që është gjithashtu i pajtueshëm me AirPods Pro, AirPods gjenerata e dytë, Powerbeats dhe Beats Solo Pro. Kjo veçori kërkon që të dy pajisjet të përdoren me të njëjtën Apple ID dhe versionin më të fundit të iOS.

Për tani nuk është në përputhje me Mac, por është çështje kohe para se Apple të lëshojë versionin përfundimtar të macOS Big Sur në mënyrë që këta përdorues të mund të përfitojnë nga kjo funksionalitet. Nëse keni Powerbeats Pro, kontrolloni nëse keni një azhurnim të ri të firmuerit për të filluar ta shijoni këtë funksionalitet.

Lidhur me nisjen e azhurnimit për pjesën tjetër të modeleve të përputhshme me këtë funksion, ishte koha datat nuk dihen, por nëse marrim parasysh që Apple nuk merr shumë kohë për të vendosur azhurnime, do të jetë çështje ditësh para se të gjitha pajisjet e përputhshme me këtë funksion të mund ta përdorin atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.