PowerMe ju lejon të karikoni iPhone tuaj nga një pajisje Android

pushtet

Siç e dini të gjithë, Apple Pencil, stili i parë i Apple i bërë ndonjëherë për përdorim me iPad Pro, mund të jetë karikoni duke e lidhur me portën e Rrufesë të iPad 12.9 inç. Apple siguron që do të tarifojë arritjen e një game prej 30m me vetëm 15s të lidhura në këtë mënyrë. Ne nuk e presim kaq gjatë, por a nuk do të ishte mirë të ishim në gjendje të bënim të njëjtën gjë me iPhone? Me atë ide lindi Më fuqizo, një projekt Indiegogo që kërkon financim për të qenë në gjendje të dalë në treg.

PowerMe është në të vërtetë një sistem shumë i thjeshtë: një kabllo që lidhet nga iPhone në pajisjen Android (nuk përputhet nga iOS në iOS) ose pajisje tjetër me një porta mikro-USB për të dytin për të transferuar energjinë në të parën. Ashtë për të ardhur keq që nuk përfshin mbështetje nga Rrufeja në Rrufe, por mund të na ndihmojë nëse kemi një tabletë tjetër, siç është një Samsung Galaxy Tab ose një Nexus 7. https://youtu.be/7L8KrKk-m44

Siç e përmenda, PowerMe po kërkon që fondet të fillojnë, por nëse vërtet jeni të interesuar, nuk është e nevojshme të paguani një shumë të madhe parash si në projektet e tjera të këtij lloji. Mundet rezervë një PowerMe për vetëm 9 dollarë, një çmim vërtet i ulët nëse marrim parasysh sesa çdo lloj kablli që ka ndonjë veçori që i jep asaj kosto ekskluziviteti (që na thonë përdoruesit e Apple). Nëse e rezervoni, do të merrni PowerMe tuaj në janar. Ato do të jenë në dispozicion në të bardhë, gri, jeshile, blu, të kuqe dhe portokalli.

Në mungesë të 44 ditëve deri në fund të periudhës së financimit të projektit, PowerMe ka marrë pak më shumë se 30% të parave që u duhen, që janë më shumë se 3.000 € nga 10.000 €. Nuk duket se ka një ritëm që i bën ata optimistë, kështu që, nëse jeni të interesuar, rezervojeni më mirë para se të mbaroni me PowerMe tuaj. Ju keni më shumë informacion në faqja zyrtare e projektit në Indiegogo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   PIPER dijo

  Do ta kthej iPhone tim në një shushunjë

 2.   onajano dijo

  Ju gjithashtu mund ta ndani këtë: http://miniimg.rightinthebox.com/images/384×384/201301/amccdv1359337328704.jpg Dhe me të njëjtin kabëll iPhone bën të njëjtin funksion, të verifikuar nga unë, gjithashtu nëse keni një kabllo Android do t'ju shërbejë gjithashtu, përshëndetje!

  1.    YaTeVale dijo

   Goca deti, keni dehur reklamën e produktit! LOL