Zbulimi i pozicionit dhe gjestit për kufjet e Apple

Studio e AirPods

Një patentë e re e aprovuar për Apple na tregon se cila do të ishte një teknologji e re për tëKufje nënshkruese mbi veshë me pozicion dhe ndjesi gjestesh. Kjo patentë shpjegon se pozicioni i kufjeve do të lejonte që tingulli të rregullohej drejtpërdrejt në veshin e përdoruesit, përveç kësaj, daljet e audios mund të rregulloheshin për të shmangur përdorimin e kufjeve në një mënyrë të vetme. Përveç kësaj, patenta gjithashtu flet për kontrollin e gjesteve me një sipërfaqe prekëse që logjikisht do të përshtatej me pozicionin e helmetave.

Studio e Patentave AirPods

Përdorimi i një kufje, përdorimi i kufjeve në pozicion të kundërt ose edhe ndryshimi i këndit të vendosjes nuk do të ndikojë në panelin prekës të kufjeve, gjithashtu tingulli do të përshtatet me pozicionin e këtyre duke ofruar një përvojë vërtet të mirë. Nuk ka të dhëna konkrete për zbatimin e kësaj patente në ndonjë nga pajisjet aktuale të firmës, por nuk përjashtohet që ajo të zbatohet në të ardhmen e afërt në një kufje që është ndër thashethemet më të fundit për produktet e reja të Apple.

Mund të jetë edhe ajo përflitet AirPods Studio shtoni këtë teknologji të pronarit nga kompania Cupertino dhe ka shumë thashetheme rreth lëshimit të mundshëm të një kufje nga Apple në muajt e ardhshëm. Padyshim që në Apple ata kanë markën Beats në shtëpinë e tyre, por duke parë që ata madje i kanë eleminuar ata nga promovimi "back to school", nuk do të habiteshim nëse këto kufje të reja do të paraqiteshin së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.