Eve shton mbështetjen për rrjetet e reja Thread në pajisjet e saj HomeKit

Çdo ditë më shumë prej nesh kanë pajisje të zgjuara në shtëpi, gjithçka për ta bërë shtëpinë tonë, falë lidhjes, "të vijë në jetë" dhe të lehtësojë shumë nga veprimet që dikur i bënim automatikisht, por manualisht ... Sot ju sjellim të fundit orë e këtij automatizimi të ri në shtëpi, dhe kjo është prag, një nga prodhuesit kryesorë, ka azhurnuar pajisjet e saj për të mbështetur rrjetet e reja Thread. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e kësaj teknologjie të re dhe Evës.

Kështu që ju të mos dini se cila është kjo teknologji Thread, ne do t'ju tregojmë atë është një mënyrë e re për të lidhur pajisjet tona inteligjente me njëra-tjetrën dhe në mënyrë të sigurt. Dua të them, falë Rrjetet HomeKit dhe Wifi Mesh do të jenë në gjendje të lidhin të gjitha pajisjet tona inteligjente në një mënyrë të sigurt pa u varur nga ndonjë urë që vepron si shpërndarës pasi që janë vetë pajisjet ato që lejojnë lidhjen e të tjerëve. Një teknologji e re që disa kompani zhvillojnë së bashku në mënyrë që të përmirësojnë atë që ekziston tashmë. Eve tani azhurnoni Eve Energy, Eve Door dhe Eve Window për të shfrytëzuar këto rrjete të reja Thread, një azhurnim që është i mundur falë faktit se ata tashmë kanë përfshirë procesorin më të fundit nga prodhuesi. Të tjerët si Eve Thermo dhe Eve Aqua gjithashtu do të azhurnohen me këtë teknologji.

Dhe po, ju ndoshta do të jeni të njohur me lansimin e HomePod Mini, do të jeni të mërzitur të lexoni postimin në lidhje me këtë altoparlant të ri Cupertino në një version mini, por pikërisht këtë HomePod Mini është pajisja e parë Apple që përfshin saktësisht teknologjinë Thread. Tani me pajisjet Eve që keni dhe që përfshijnë këtë procesor të ri, siç ju thamë shumë tashmë e kishin pritur për një azhurnim softueri, ju mund të shijoni këtë teknologji që do ta bëjë shtëpinë tuaj një shtëpi më të lidhur dhe më të sigurt. Dhe ju, a keni ndonjë Evë në shtëpi? Si e konsideroni çështjen e shtëpive të lidhura?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.