Logitech Combo Touch tani është në dispozicion për iPad Air të gjeneratës së 4-të

Logitech ComboTouch

Një nga opsionet më të mira që përdoruesit e iPad kanë kur blejnë një tastierë me trackpad ose thjesht tastierë që jo zgjidhja që na ofron Apple, Ne e gjejmë atë në prodhuesin Logitech, për sa kohë që kërkojmë një vlerë të shkëlqyeshme për para për të përfituar sa më shumë nga iPad.

Ndërsa Apple lançon modele të reja iPad, prodhuesi Logitech përshtat tastierat e saj me modelet e reja, megjithëse nganjëherë, ritmi është shumë më i ngadaltë sesa mund të prisni, duke qenë gjenerata e 4-të iPad Air, modeli i fundit që është tashmë i pajtueshëm me tastierën Combo Touch.

Touch Combo është alternativa e këtij prodhuesi për tastierën magjike që përfshin trackpad. Kjo tastierë e kthen iPad-in tonë në një kompjuter portativ për t’u përdorur, pa e parandaluar që të jetë tablet, tani mund ta heqim tastierën shpejt dhe rehat.

Ky model është krijuar për mbrojeni pajisjen nga goditjet dhe gërvishtjet, integron një stendë të palosshme dhe një fole për të ruajtur Apple Pencil.

Nëse flasim për tastierën, ajo ofron drita e pasme e çelësit, kështu që mund ta përdorim në ambiente me dritë të ulët. Përveç kësaj, ajo përfshin një trackpad mbështet gjestet me shumë prekje e cila ofron një përgjigje shumë të ngjashme me atë që mund të gjejmë në alternativat zyrtare të Apple.

Logitech Combo Touch, përdorni Lidhësin Smart për t'u lidhur me iPad, kështu që nuk është e nevojshme të përdorni lidhjen Bluetooth me pajisjen, dhe për këtë arsye, nuk duhet të jemi të vetëdijshëm për nivelin e baterisë, pasi ajo merret direkt nga iPad.

Çmimi i tastierës Logitech Combo Touch për brezin e 4-të iPad Air është 199,99 euro. Ky prodhues gjithashtu na ofron versione për 11-inç iPad Pro (gjenerata 1, 2 dhe 3) me të njëjtin çmim dhe gjeneratën e 12,9-të iPad Pro 5 inç, ky i fundit ka çmim 229,99 euro.

Në kohën e botimit të këtij artikulli, Combo Touch për brezin e 4-të iPad Air nuk është akoma i disponueshëm në faqen zyrtare të Logitech në Spanjë, por do të jetë çështje ditësh para se ta përfshijnë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alvaro Pons dijo

  A është i sigurt ky lajm?
  Unë nuk e shoh atë të reflektuar në ndonjë medium tjetër përveç këtu dhe unë sapo bleva një iPad Air të gjeneratës së 4-të dhe jam shumë i interesuar.
  Në fakt, fotografia që publikoni nuk korrespondon me Combo Touch por me Folio Touch.

  1.    Salla Ignatius dijo

   Këtu është njoftimi për këtë rast të ri për iPad Air të gjeneratës së 4-të https://blog.logitech.com/2021/06/23/logitech-announces-combo-touch-for-ipad-air-and-new-color/
   Unë gjithashtu kam azhurnuar foton e kopertinës, e cila, siç e keni treguar, nuk korrespondonte me produktin.

   Përshëndetje.