Haptic Touch nuk punon me njoftimet e iPhone SE të ri

Ne vazhdojmë të zbulojmë të gjitha lajmet që i ri iPhone SE, Iphone Lowcost të djemve Cupertino. Dhe praktikisht është pajisja e njëjtë me një iPhone 8, edhe pse është e vërtetë që sjell një ndryshim tjetër, procesori për shembull. Tani përdoruesit janë ata që komentojnë për gjithçka që gjejnë, dhe duket se jo gjithçka është aq e bukur sa thonë nga Apple ... IPhone i ri iPhone SE nuk ka përgjigje kapitale (Haptic Touch) në njoftime. Pas kërcimit ne ju tregojmë se çfarë ndikon kjo humbje e iPhone SE të ri.

Ajo u zbulua nga djemtë në MacRumors përmes një postimi nga një përdorues në Reddit. IPhone SE nuk ka Haptic Touch (ose përgjigje haptic) në njoftime. Isshtë i vetmi vend ku ata nuk punojnë kështu që duket e çuditshme që Apple nuk dëshironte ta aktivizonte këtë mundësi brenda njoftimeve, është zona ku shumica e njerëzve i përdorin ato. Kjo do të thotë që në njoftimet, pavarësisht se sa i detyrojmë ata, menuja ose pamja paraprake e tyre nuk do të shfaqet ... 

Unë e mora SE-në time dje dhe shpejt kuptova që ‌Haptic Touch nuk mbështet njoftimet. Unë nuk e shoh Apple që e raporton këtë askund, nuk kam parë një përmbledhje që e përmend atë, dhe asnjë video që pashë nuk e përmendi atë. ‌Haptic Touch‌ punon për shikimin dhe vëzhgimin dhe në ikonat në ekranin kryesor, por nëse është në ekranin e kyçjes ose në Qendrën e Njoftimeve dhe po përpiqem të shtyp një email me kohë për të arkivuar, ose një tekst për t'u përgjigjur shpejt, Haptic Prek

Zgjidhja ishte 6S-XS 3D Touch, me XR dhe 11 seritë ‌Haptic Touch‌ ishte zëvendësimi, por ky është telefoni i parë jo ‌3D Touch‌ që do të dalë në treg, ku të gjitha karakteristikat e karacteristikaveHaptik Touch nuk janë plotësisht të integruara në sistemin operativ.

Dhe për ju, A ju shqetëson që Apple nuk dëshironte të shtonte këto përgjigje haptike në njoftimet e iPhone SE të ri? Në fund të fundit është eleminimi i veçorive, nëse vijmë nga një iPhone 6s (për shembull) mund të jemi mësuar me këto përgjigje përmes 3D Touch (megjithëse përdorimi i tij ishte i kufizuar me iOS 13) dhe ndryshimi në këtë iPhone SE mund të na bezdisë . Sinqerisht mendoj se nuk është një humbje e madhe, nuk e përdor kaq shumë shikoj dhe pop por e kuptoj që ka shumë përdorues që e përdorin atë sepse është një mënyrë më shumë për të bashkëvepruar me pajisjen tonë. Unë gjithashtu ju them, është e lehtë për Apple që ta aktivizojë atë përmes softuerit, kështu që gjithçka po pret të shohë versionet e ardhshme të sistemeve operative ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   engjëll dijo

    Pershendetje pershendetje Unë kam një iphone 7 plus, nëse çaktivizoj prekjen 3D, prekja haptike nuk funksionon në qendrën e njoftimeve, asnjë opsion nuk shfaqet pas shtypjes dhe mbajtjes së njoftimit.