ProCam 3 falas për një kohë të kufizuar

Pro Cam 2

Kur më shpesh përdorim iPhone-in tonë për të kapur foto dhe për të regjistruar video është me pushime dhe megjithëse aplikacioni vendas i iPhone na lejon të kapim me cilësi të mjaftueshme, Thjesht na lejon të konfigurojmë disa parametra që të jemi në gjendje të përfitojmë nga cilësia e kamerës. Për ta bërë këtë ne duhet të përdorim aplikacione të palëve të treta, aplikacione të tilla si ProCam 3, një nga aplikacionet më të mira të disponueshëm në App Store dhe i cili aktualisht është i disponueshëm falas, megjithëse ka edhe blerje brenda aplikacioneve nëse duam për të përdorur funksionet speciale.

ProCam 3 ka një çmim të rregullt prej 4,99 euro, por për disa orë ose ditë (varet nga zhvilluesi) ne do të mund ta shkarkojmë falas dhe të përfitojmë nga të gjitha funksionet që na ofron për të qenë në gjendje të përfitojmë nga kamera e pajisjes sonë më plotësisht duke përdorur manualin kontrollet.

Karakteristikat ProCam 3

 • Kontrolle manuale për fokusin, ekspozimin, shpejtësinë e diafragmës, ISO dhe ekuilibrin e bardhë
 • Fokusi i plotë dhe kontrolli i ekspozimit (fokusi prekës / ekspozimi në prekje)
 • Bllokimi i fokusit, ekspozimi dhe ekuilibri i bardhë (BB)
 • Raportet e rregullueshme të aspektit (4: 3/3: 2/16: 9/1: 1)
 • Cilësia e rregullimit të kompresimit JPEG (100% / 90% / 80%)
 • Formati TIFF pa humbje - iPhone 4S dhe vetëm më vonë
 • Katër shpejtësi qepen (1/8 sek / 1/4 sek / 1/2 sek / 1 sek)
 • Funksionimi i pauzës / rifillimit të videos
 • Rezolucioni i rregullueshëm i videos (Full HD: 1080p / HD: 720p / VGA: 640 × 480)
 • Përdoruesi vendos video FPS (1-30fps)
 • Mundësia për të marrë fotografi gjatë regjistrimit të videos
 • Stabilizimi i videos në kohë reale (mund të jetë ON / OFF)
 • Numëruesi i hapësirës në disk video
 • Rezolucioni i videos me humbje kohe (Full HD: 1080p / HD: 720p / VGA: 640 480)
 • Zmadhimi dixhital 6x
 • Zmadhimi i videos
 • Audiometër (mes. / Niveli i lartë)
 • Etiketuar nga vendndodhja
 • Rrjetet e shtrirjes (të tretat / trisec / ari / horizonti)
 • Mbështetje për kamerat e përparme dhe të pasme
 • Vula e datës në foto
 • Vula e kohës në foto
 • Vula e vendndodhjes në foto
 • Vula e së drejtës së autorit në foto
 • Vula e datës në skadimin e videos / kohës
 • Vula e vendndodhjes në skadimin e videos / kohës
 • Vula e së drejtës së autorit në skadimin e videos / kohës
 • Soundtrack mund të ngulitet në videot me kohë të shkurtër
 • Cilësimet e Blicit (Automatik / Aktiv / Joaktiv / Dritë Elektrike)

Por gjithashtu ju lejon redaktoni foto dhe video që kapim përmes përdorimit të filtrave, lenteve ...

 • Redaktimi jo destruktiv - të gjitha redaktimet, përfshirë prerjet, janë plotësisht të ndryshueshme / të kthyeshme
 • 60 filtra të dizenjuar nga duart e ekspertëve
 • 17 lente: Vignette / Vignette White / Fisheye / Tilt Shift / Macro / Tiny Planet / Wormhole / Split / Kaleidoskopi I, II, III, IV, V / Ripple / me vija / të çelura / gjysmëtone
 • 19 mjete lehtësisht të rregullueshme
 • Prit, pre, rrotullo, pasqyro, drejto, korrigjimi i perspektivës
 • Afati kohor shumë i saktë, me aftësinë për të rishikuar videot kornizë pas kornize
 • Shtoni këngë muzikore në videot tuaja
 • Kontrolli i volumit si për regjistrimin origjinal ashtu edhe për muzikën në sfond
 • Aftësia për të nxjerrë korniza nga videot
 • Video me Rezolucion të Lartë: Mbështet deri në 4K (3840 × 2160)

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   albin dijo

  Shumë falemnderit