Probleme me AirPods Pro tuaj? Apple ju ofron zgjidhje të mundshme

aeropodet pro

Në javët e fundit shumë përdorues të AirPods Pro janë ankuar për disa probleme që janë shfaqur me kufjet e tyre, që ndikojnë në anulimin e zhurmës dhe ndërhyrjet statike ndërsa është në përdorim. Apple ka publikuar disa rekomandime për t'i rregulluar ato.

Zhurma statike

Disa përdorues ankohen vazhdimisht për zhurma statike, të tilla si ndërhyrje, që prekin njërën ose të dy kufjet, ndërsa dëgjojnë çdo lloj audio me AirPods Pro të tyre. Problemi nuk duket i vazhdueshëm, por është mjaft i bezdisshëm. Apple sugjeron që për të zgjidhur këtë problem sigurohemi që pajisja me të cilën jemi lidhur ka të disponueshëm versionin më të fundit të iOS ose macOS. Ne gjithashtu duhet të kontrollojmë që AirPod-et tona të azhurnohen në versionin e fundit, lëshuar vetëm disa orë më parë (2D15).

Versioni i AirPods tonë mund të shihet, me AirPods të lidhur në iPhone tonë, në «Cilësimet> Të përgjithshme> Informacione». Nëse ato nuk janë azhurnuar, procesi bëhet automatikisht kur AirPod-et tona janë të lidhura me ngarkuesin dhe iPhone-i ynë është afër. Ne nuk mund ta detyrojmë përditësimin, kështu që ju vetëm mund të prisni që ajo të ndodhë automatikisht.

Nëse pasi të keni kontrolluar që gjithçka është e azhurnuar problemi vazhdon, sidomos kur ne jemi në ambiente të zhurmshme, duke ushtruar ose gjatë bisedës në telefon, gjëja më e mirë është që ne të kontaktojmë Apple direkt për ta shpjeguar atë dhe ata me siguri do të na ofrojnë zëvendësimin e kufjeve.

Çështjet e anulimit të zhurmës

Nëse vini re se anulimi i zhurmës nuk funksionon siç duhet, Apple sugjeron që të kontrolloni se gjithçka është e azhurnuar, saktësisht si në rastin e mëparshëm. Por gjithashtu sugjeron që të pastroni rrjetën metalike në pjesën e sipërme të kufjeve me një leckë të butë pambuku. Apple thotë se funksioni i anulimit të zhurmës mund të ndikohet nëse ajo pjesë bëhet e ndotur me pluhur, dyll ose çfarëdo lloji tjetër të papastërtisë.. Përsëri, nëse pasi të keni kontrolluar këto pika, vëreni se anulimi i zhurmës nuk funksionon ashtu si duhet, do të duhet të kontaktoni mbështetjen e Apple për të zgjidhur problemin, me sa duket me një zëvendësim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.