Problem me azhurnimin e watchOS 6.2? Kështu zgjidhen ato

watchOS 6.2 u lançua shumë kohë më parë, megjithatë, shumë përdorues po hasin probleme serioze kur azhurnojnë pajisjen për ndonjë arsye që Apple nuk e ka përmendur ende, por që po shkakton shqetësime të veçanta, veçanërisht në ata përdorues të Apple Watch që tregojnë versione më të vjetra të pajisjes . Mos u shqetësoni, si gjithmonë në iPhone News ne ju sjellim këshillat tona të vogla për të nxjerrë gështenjat nga zjarri. Nëse keni probleme me azhurnimin e Apple Watch në watchOS 6.2 ose më vonë, ja se si ta rregulloni këtë. Qëndroni me ne dhe zbuloni sa e lehtë është ta rregulloni atë.

Lajmet dhe azhurnimet e WatchOS 6
Artikulli i lidhur:
Versioni i ri zyrtar i watchOS 6.2.1 i lëshuar

Në thelb, ne e kemi gjetur këtë problem në pajisjet para Apple Watch Series 4, domethënë ato pak më të vjetra dhe që po hasin më shumë pengesa me versionet e fundit të sistemit operativ. Sido që të jetë, kur bëjmë përpjekje për të instaluar azhurnimin ose edhe kur e kemi atë në formatin e azhurnimit automatik, Zbulojmë se një njoftim në iPhone na tregon se ka ndodhur një gabim gjatë instalimit dhe se ne provojmë përsëri. Ata nuk na japin më shumë informacion në lidhje me atë që po ndodh, por nëse përpiqeni të detyroni manualisht azhurnimin do të vini re se vazhdon të hedhë të njëjtin gabim pa pushim.

Gjëja e parë që do të bëjmë është që iPhone të çaktivizojë azhurnimin automatik nëse e kemi të aktivizuar dhe rinisim Apple Watch. Tani ne kthehemi për të kërkuar azhurnimin dhe në njoftim konfirmojmë që dëshironi të "instaloni azhurnimin natën". Në këtë rast, lini Apple Watch të ngarkuar brenda natës dhe do të shihni se si do të ndodhë instalimi automatik. Siç e shihni, Mënyra më e thjeshtë për të zgjidhur gabimin është të çaktivizoni azhurnimin gjatë natës dhe ta riaktivizoni atë në rast se e kemi konfiguruar, ose aktivizuar atë në rast se nuk e kemi të konfiguruar. Ne nuk e dimë pse hidhet ky gabim kur përpiqemi të detyrojmë azhurnimin manualisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.