Procesoni, në video, mënyrën e bërjes së AirPod-ave të bëra nga një argjendar profesionist

AirPods 18k Ari

AirPods, praktikisht që nga lëshimi i tyre, janë bërë një objekt dallimi midis shumë përdoruesve, përveç që bëhet metodë për të informuar ata që na rrethojnë se nuk duam të shqetësohemi. Në mars të këtij viti, Apple lansoi gjeneratën e dytë të AirPods, risia kryesore e së cilës është kaseta e karikimit pa tel dhe çipi H1.

Bizhuteri ka qenë gjithmonë pjesërisht të lidhura me pajisjet elektronike më të shtrenjta, dhe shumë janë përdoruesit më të pasur, të cilët duke pasur mundësi, zgjedhin mbulesa ose modele ekskluzive të bëra me gurë të çmuar ose metale. Sot ne ju tregojmë një video ku një argjendar ekspert shndërron AirPods e tij në AirGolds.

Procesi për të bërë AirPods prej ari 18 karat është treguar në videon më sipër. Para së gjithash, Pablo, argjendari që kryen këtë proces, çmontoni mekanizmin e brendshëm të AirPods, së pari mbulesa e sipërme e kufjeve dhe së dyti pjesa e poshtme ku ndodhet teknologjia e karikimit dhe bateria.

atëherë krijoni një kallëp, një kallëp që më vonë do të mbushet me ar 18 karat për të marrë copat e arit në të cilat do të shtohen përbërësit e brendshëm. Siç mund ta shohim, procesi është shumë i mundimshëm, por pas disa proceseve të lustrimit dhe lëmimit, merren AirPods të bëra prej ari 18 karat, të paktën në pjesën e jashtme.

Sapo të ketë mbaruar procesi, Pablo na tregon se si AirPods të rinj me një pjesë të jashtme prej ari 18 karat ato punojnë në mënyrë perfekte, edhe pse e bën këtë në një smartphone Android. Pablo Cimadevilla, i cili nga rruga është spanjoll, nuk është vetëm një argjendar, por gjithashtu ka një kanal në YouTube ku na tregon shumë nga punët që bën në bizhuteri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.