Standardet e pretenduara të procesorit A10X shfaqen dhe duket shumë më i fuqishëm se A10

A10X Me kalimin e viteve, ka gjithnjë e më pak surpriza në prezantimet e çdo pajisje elektronike (ndoshta gjëja më e habitshme është të dëgjosh njerëz që duken të befasuar…). Jemi në tetor dhe nuk pritet të ketë iPad të ri deri në pranverën e ardhshme, por kjo nuk do të thotë që të parat kanë dalë në dritë. Standardet e procesorit A10X i cili ka për qëllim azhurnimin e Linja iPad Pro.

Këto standarde janë ka botuar mediumi Hollandez (Hollandisht, siç dëshirojnë t'i quajmë tani) Techtastic, një medium që ka publikuar tashmë paraprakisht standardet e iPhone 7. Techtastic citon "burime të besueshme" dhe siguron që A10X të marrë një rezultati një-thelbësor i 4236 dhe 6588 në provën multi-core, e cila e lë atë shumë më lart se rezultati i arritur nga iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus.

IPad Pro do të mundë përsëri iPhone falë procesorit A10X

IPhone 7 dhe iPhone 7 Plus arrijnë një rezultat prej rreth 3500 pikësh në provën me një bërthamë dhe 5600 në provën me shumë bërthama, një rezultat që tejkalon atë të arritur nga Procesori A9X të cilat përfshijnë gjeneratat e para të iPad Pro 12.9 dhe 9.7 inç. Ne mund të themi se këto rezultate do t'i rikthejnë gjërat në vendin e tyre, pasi që historikisht iPad ka (pothuajse) gjithmonë rezultate më të larta se iPhone në këtë lloj prove.

Kur Techtastic dhe burimi i saj morën standardet e para të procesorit A10, rezultatet ishin më diskrete sesa ato të marra nga iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus sapo u lëshuan, kështu që nuk mund të themi se burimet janë 100% të besueshme. Në çdo rast, nuk duhet të jetë për t'u habitur që rezultatet përfundimtare ndryshojnë disi nga rezultatet e para të marra.

Modelet e reja iPad Pro pritet të mbërrijnë në pranverë, duke u kthyer kështu në datat kur ato u prezantuan disa vjet më parë. Përveç modelit 9.7 dhe 12.9, pritet që iPad mini bëhet Pro gjithashtu dhe përfshin ekranin True Tone, kamerën kryesore 12Mpx dhe Lidhësin Smart. A jeni i interesuar për ndonjë nga tre?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.