Prodhimi masiv i iPhone X nuk ka filluar

Pa dyshim, të gjithë ata që duan të marrin më parë modelet e reja të iPhone X do të duhet të luftojnë për të. Në këtë rast, personi i ngarkuar me lëshimin e këtij lajmi në rrjet ka qenë analisti i çipave Christopher Caso, një analist me firmën e investimeve Raymond James, dhe siguron pas udhëtimit të tij në Azi se iPhone X i ri do të fillojë të prodhohet në mes të tetorit.

Ky është një detaj që duhet të merret parasysh nëse është i vërtetë dhe kjo është se Apple duhet të kishte filluar tashmë prodhimin e këtyre modeleve të reja të iPhone që Ata do të fillojnë të rezervohen në 27 Tetor, në vetëm një muaj. Nëse Caso është i saktë, vonesat në blerjen e një prej këtyre iPhone-ve të reja mund të jenë të mëdha.

Në këtë rast, analisti konfirmon se vonesat janë grumbulluar për një kohë të gjatë dhe më në fund i gjithë procesi i montimit do të shtyhej deri në mes të tetorit, disa ditë para fillimit të rezervimeve. Prodhimi duhej të fillonte në qershor, u vonua dy muaj për të filluar gjatë këtij muaji shtator pas vonesave të para të grumbulluara, por gjithçka do të tregonte se nuk është ashtu dhe do të mbërrinte në tetor pa filluar prodhimin siç mund ta lexojmë në shënimin e botuar në E Barronit.

Tashmë që nga thashethemet e para flitej për vonesa në prodhimin e këtyre modeleve të reja iPhone X Dhe në realitet nuk është diçka që ne e kemi konfirmuar zyrtarisht, por e njëjta gjë ndodh me rrjedhjet që po kemi para prezantimeve të produkteve të reja, nëse ato përsëriten aq shumë, sepse është e vërtetë.

Do të jetë një luftë e vështirë të jesh në gjendje të marrësh një nga këto iPhone X në ditën e lansimit të tij, kërkesa do të jetë e lartë sipas parashikimeve fillestare dhe do të shtohet në vonesat e prodhimit më shumë se të mundshme që njoftojnë analistët, kombinim vërtet i keq për të gjithë, Apple dhe përdoruesit. Kjo mund të jetë ose jo plotësisht e vërtetë për të krijuar më shumë bujë ditën fillestare të rezervimit, por sinqerisht dhe duke pastruar precedentët e mëparshëm me produktet e Apple, duket e komplikuar ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.