Prodhuesit e Android janë shumë larg nga Face ID

Goesshtë e vetëkuptueshme që një nga risitë më të rëndësishme që kompania Cupertino ka prezantuar vitet e fundit është pikërisht Face ID. Përkundër faktit se tani Touch ID është bërë një standard botëror. Duket se Apple nuk i ka ndalur përpjekjet e saj për të përtërirë në sigurinë e celularëve.

Sidoqoftë, kjo na bën të pyesim se sa saktësisht kanë lënë kompanitë e tjera për të filluar ofrimin e teknologjive të ngjashme dhe jo zëvendësues si njohja e fytyrës e Samsung, siguria e të cilit është më shumë se në diskutim. Analistët e kanë shumë të qartë, prodhuesit me Android janë shumë larg nga sistemi i kamerës TrueDepth i Apple.

Kështu ka thënë deri më sot analisti i shquar (me vlerë të tepërt) KGI z. Ming-Chi Kuo, i cili pëlqen të na hedhë perla herë pas here, se prodhuesit e Android janë rreth dy vjet e gjysmë larg. funksionaliteti i kamerave iPhone. Ky sistem do të fillojë të ofrojë demo në Android për rreth një vit, të paktën kështu parashikon analisti. Në të njëjtën mënyrë, ai përfiton prej tij për të parashikuar shitje ndërmjet 40 dhe 50 milion njësi për iPhone X, të dhëna interesante të paktën.

Sidoqoftë, e kemi të vështirë të besojmë se duke pasur pas (dhe para) markave të tilla të fuqishme si Samsung dhe Huawei, të cilat nga ana tjetër po i bëjnë gjërat mjaft mirë, ata nuk mund ta imitojnë me të vërtetë këtë sistem ose të zbatojnë të tyre me synimin e duke ofruar një produkt cilësor për përdoruesit e tij. Sido që të jetë, ndjesitë e Face ID dhe sistemit TrueDepth janë mjaft të mira në të gjithë ata njerëz që e kanë testuar atë. gjatë ditëve të fundit. Mbetet të shihet nëse është po aq i sigurt sa dëshiron të na bëjë të mendojmë Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

    A është se sistemi i njohjes së fytyrës së Apple është mjaft i mirë, mund të përmirësohet, si gjithçka, por kjo nuk do të thotë se është shumë i saktë.