Produktet më të mira të Apple për të dhënë këtë Krishtlindje

Data e preferuar për shumë për të dhënë produkte të mollës është këtu, padyshim që Krishtlindja është një kohë e veçantë për shkak të magjisë që e rrethon, por edhe sepse në një shfaqje bujarie zakonisht u bëjmë dhurata të afërmve tanë më të ngushtë, dhe për këtë arsye, Apple është një nga firmat e zgjedhura për këto momente kur nuk duam të dështojmë. Sidoqoftë, kohët e fundit kompania Cupertino ka nisur një betejë të mirë të produkteve, disa iPad, disa iPhone, disa Mac ... Çfarë çmendurie të vërtetë! Mos u shqetëso, sepse edhe një herë Në iPhone të Aktualidad kemi ardhur të nxjerrim gështenjat nga zjarri, ne ju bëjmë një përmbledhje se cilat janë produktet më të mira të Apple që mund të dhuroni këto Krishtlindje.

iPhone: iPhone 11 është edhe një herë më i shitur

Këtë vit 2019, kanë ardhur tre versione të reja: iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max, secili me një emër gjithnjë e më kompleks. SSidoqoftë, iPhone 11 bëhet edicioni i dytë i iPhone XR, me një dizajn praktikisht identik por që ndryshon në pjesën e pasme duke shtuar një kënd të gjerë, gjë që e bën atë një produkt praktikisht të rrumbullakët. Këtë herë nuk kemi ardhur të rekomandojmë pajisjet më të mira, por më interesantet në vlerën e tyre për para. IPhone 11, ashtu siç ndodhi në ditën e tij me iPhone XR, është një prej tyre.

iPhone 11

Ne kemi pajisje që është praktikisht identike me atë të iPhone 11 Pro me ndryshime në panel (ne kemi LCD në vend të OLED) dhe në kamera (sensori i dyfishtë në vend të trefishtë). Sidoqoftë, për shkak të madhësisë, qëndrueshmërisë dhe performancës, nëse marrim parasysh çmimin, është pa dyshim që iPhone 11 është në rrugën e tij për t'u bërë një nga produktet më të shitura të kompanisë Cupertino. Nga ana tjetër, ne kemi një gamë shumë interesante të ngjyrave që e bëjnë atë argëtuese dhe interesante në masë të barabartë.

iPad: iPad 10,2 (2019) një hap i madh

Ne kemi marrë shumë produkte këtë vit, duke përfshirë një iPad Air të rinovuar me një fuqi të pashembullt, megjithatë, në vlerë për para, ne përsëri ulemi në versionin më standard të iPad, ai që vazhdon të shitet vit pas viti me rinovime të vogla. Shtë e vërtetë që ne nuk kemi korniza të reduktuara si në iPad Pro, as nuk kemi një panel LCD të laminuar si në iPad Air, por çmimi është aq konkurrues ... Sidomos tani që i kemi nën 380 euro me përmirësime të shumta.

Midis këtyre përmirësimeve ne kemi një lidhës të ri për të shtuar një tastierë / rast zyrtar, pajtueshmërinë me Apple Pencil dhe mbi të gjitha një rritje relativisht të konsiderueshme në ekran, tani e gjejmë veten me 10,2 inç, mbi 9,7 inç që ishin ofruar deri më tani. Përveç kësaj, hardueri relativisht kompensohet dhe me risitë e iPadOS kemi një produkt që mund të bëhet lehtësisht shoqëruesi i studentëve të universitetit dhe mjediseve të punës, sepse fuqia është e mjaftueshme për të drejtuar shumicën dërrmuese të aplikacioneve në App Store, madje edhe për redaktimin fotografi dhe video, është e vështirë të gjesh një produkt Apple më të rregulluar në çmim cilësie.

AirPods: AirPods të gjeneratës së dytë

AirPods Pro kanë thyer skemat, ne kemi përveç karikimit pa tel një sistem anulimi të zhurmës që i katapulton ata në një nivel tjetër, kjo është e vërtetë. Sidoqoftë ... Askush nuk mund ta mohojë se në vlerën e tij për para kemi të bëjmë me një produkt mjaft elitist, për ata që kërkojnë vetëm më të mirën. Nga ana tjetër kemi brezi i dytë AirPods që përfshijnë një version me karikim wireless dhe një version tjetër pa të. Versioni me karikim pa tel është aq afër AirPods Pro saqë ne i hedhim direkt.

aeropodet pro

Kjo është arsyeja pse ne vëmë bast për AirPods të gjeneratës së dytë, të cilat nuk përfshijnë karikim pa tel. Autonomia do të thotë që një karikim pa tel nuk është tepër i nevojshëm, ato janë komode dhe Apple ka provuar të ketë një produkt vërtet të rrumbullakët. Për t’i bërë gjërat edhe më keq, në shumë raste i kemi gjetur për çmime rreth 120 euro në pika të ndryshme të shitjes, prandaj, dhe duke marrë parasysh vlerën për para, këto AirPods të gjeneratës së dytë pa një kuti karikimi pa tel duken si një produkt ideal për t'u dhënë si një dhuratë. këtë Krishtlindje kjo do të kënaqë ata që kanë një iPhone dhe produkte të tjerë nga kompania Cupertino falë përputhshmërisë së saj ekstreme.

MacBook: MacBook Air është përsëri nga dera e madhe

Apple ka bërë diçka mjaft të çuditshme me gamën e fletoreve këtë vit 2019, ajo praktikisht ka zbritur MacBook 12 ″ në ostracizëm, ndërsa heq MacBook Pro 15 at në një goditje dhe e zëvendëson atë me MacBook Pro 16 while ndërsa 13 ″ Versioni varet pak ... Çfarë rrëmuje jo? Imagjinoni mirë nëse do t'ju thoja që Apple gjithashtu ka një MacBook Air në katalogun e saj, dhe jo MacBook Air që ka qenë me ne për kaq shumë vite, jo, një MacBook Air i vërtetë me pajisje që ndalin zemrën.

Kjo e bën atë të MacBook me vlerë më të mirë për para për ata që nuk mendojnë për një ambient profesional, me një Intel i5 dhe 8 GB RAM bazë, nën 1.200 euro Në shumë pika të shitjes, ky MacBook është bërë më interesant nëse ajo që kemi në mendje është ta përdorim atë në një mjedis personal dhe gjysmë profesional, një makinë e vërtetë për studentët dhe punonjësit e zyrave që nuk kërkojnë një përpjekje shumë të lartë për GPU, po, ky MacBook Air është aq i hollë sa mund ta imagjinoni dhe më i lehtë se sa mund të kuptoni.

Apple Watch: Seria 4 fiton betejën

Edhe një herë, ju kujtojmë se kohët e fundit kemi parë të lindur Apple Watch Series 5 i cili përfshin një sistem të ekranit "gjithmonë në", si dhe një rritje mjaft të jashtëzakonshme të çmimit, por ... a është me të vërtetë vlera më e mirë për para? Isshtë shumë si Apple Watch Series 4, i cili është pikërisht ai që kam ardhur për t'ju rekomanduar t'u jepni këtë Krishtlindje të dashurve tuaj (ose vetvetes nëse doni ta kënaqni veten).

Shpresojmë se e keni parë të dobishme këtë listë dhe se keni kaluar një kohë të shkëlqyer këtë Krishtlindje A do t'ju japin shumë mollë të kafshuara?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Bastis dijo

    Vetëm seria Watch 4 nuk shitet më (përveç aksioneve të tepërta diku)