Apple zëvendëson profilet e ndihmës me një sistem të ri

Kohët e fundit, Apple ka ndryshuar sistemin e saj të ndihmës përmes internetit për përdoruesit e saj. Tani, ne nuk e gjejmë më metodën e vjetër, por një mjet të ri mbështetës që është arritur përmes lidhjes "Merrni Ndihmë" Mundësuar përmes mbështetjes në internet të Apple. Tani, përdoruesit që duan të përdorin këtë metodë, do të jenë në gjendje të kontrollojnë mbulimin e disponueshëm në pajisjet e tyre Apple: iPhone, iPad, Mac dhe të gjithë gamën e gjigantit të teknologjisë Cupertino. Megjithatë, ka një ndryshim i dukshëm me sistemin e vjetër.

Sistemi i ri punon të lidhura me Apple ID, kështu që do të tregojë vetëm pajisjet që janë të lidhura me ato kredenciale. Sidoqoftë, sistemi i vjetër i ndihmës dhe mbështetjes i lejoi përdoruesit të konsultohen me produkte të tjera, pa pasur nevojë që ata të lidhen me Apple ID-në e tyre dhe mund të jenë në pronësi të përdoruesve të tjerë përveç atij që bëri pyetjen. Ky ndryshim në menaxhimin e ndihmës, duke e lidhur atë me ID-në me të cilën lidhen pajisjet, prek mbi të gjithë përdoruesit që duan të konsultohen me pajisje të anëtarëve të tjerë të familjes, pasi ata duhet të hyjnë dhe të dalin nga llogari të ndryshme për të marrë informacionin kërkohet Kryesorja është që për Apple, përdoruesit duhet të ketë vetëm një Apple ID lidhur me një pajisje specifike, kështu që tani, për të menaxhuar pajisje të ndryshme pa qenë në të njëjtën pronë, do të duhet të shkëmbeni llogarinë e Apple nga e cila është konsultuar për të hyrë në informacion. Megjithëse nuk është një problem i rëndësisë, numri i ankesave që po krijohen në këtë drejtim është i jashtëzakonshëm, për shkak të bezdisë që ky ndryshim u shkakton përdoruesve të shumtë.

Mbështetja e re e Apple gjithashtu ka një mundësi për të shtuar produkte të reja. Ky sistem i ri parandalon gjithashtu që pajisjet e vjetra që nuk përdorin iCloud të shtohen në listë. Mund të jetë lista e pajisjeve të shoqëruara me Apple ID menaxhohet në faqen kryesore nga llogaria e Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.