Test i shpejtësisë së iOS 9 vs iOS 8 vs iOS 7 vs iOS 6 vs iOS 5 në një iPhone 4s

ios-5-në-ios-9-në-iPhone-4s

Pajisjet më të vjetra kanë qenë gjithmonë ato që problemet janë treguar kur marrin azhurnime të ndryshme që Apple ka lëshuar nga iOS. Aktualisht pajisja më e vjetër në treg që akoma merr azhurnime në iPhone 4s.

Ardhja e iOS 8 ishte shumë e keqe për iPhone 4s, madje duke zgjuar zemërimin e përdoruesve, të cilët deklaruan se iPhone i tyre "krejt i ri" ishte bërë pak më shumë se një peshë letre pasi që pas azhurnimit të fundit, iPhone mori një kohë të gjatë për t'iu përgjigjur çdo veprimi.

Ne nuk e dimë nëse versioni tjetër i iOS, numri 10, do të jetë i pajtueshëm me iPhone 4s, një pajisje që doli në treg pesë vjet më parë, i cili deri më sot ka marrë të gjitha azhurnimet që Apple ka lëshuar. Shumë prej jush gjithmonë na kanë pyetur në lidhje me një video ku do të tregohet shpejtësia e pajisjes me versione para iOS 9 për të qenë në gjendje të blini performancën e pajisjes.

Sot ne ju tregojmë një video në të cilën mund të shihni si kanë punuar iPhone 4s me iOS 5, iOS 6, iOS 7, iOS 8 dhe iOS 9. Videoja përqendrohet në kontrollimin e funksionimit të aplikacioneve që ne i përdorim më shumë çdo ditë për të parë performancën me versionet e mëvonshme që kanë arritur në pajisje. Ne gjithashtu mund të shohim në video kohën që duhet për të ndezur pajisjen pasi shtypim butonin e gjumit.

Sa logjike, ndërsa përparojmë në version, pajisja ngadalësohet, por jo vetëm për shkak të kërkesave të sistemit, por sepse Apple ka shtuar funksione të reja që në fund të fundit rëndojnë mbi funksionimin e sistemit dhe e bëjnë atë më të ngadaltë, por jo shumë më tepër. Tani thjesht duhet të presim për mbërritjen e iOS 10 për të parë nëse iPhone 4s vazhdon të marrë azhurnime apo është lënë jashtë tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   ion83 dijo

    Dhe tani kjo… ???? nuk ka lajme per tu publikuar ??