Provoni këto shërbime të Amazon falas për të Premten e Zezë

amazonë

Sot festohet zyrtarisht e Premtja e ZezëEdhe pse prej disa ditësh, do të thosha edhe javësh, me oferta interesante që lidhen me këtë ditë të shumëpritur nga shumë përdorues, për të çuar përpara blerjet e Krishtlindjeve.

Megjithatë, ne nuk mund të përfitojmë vetëm për blerje paraprake, pasi mundemi gjithashtu përfitoni për të testuar shërbimet që disa platforma si Amazon, na i vë në dispozicion falas.

3 muaj falas Audible

amazon i degjueshem

Platforma e Libra audio të Amazon është Audible, një platformë që ne mundemi provoni falas për 90 ditë plotësisht pa pagesë. Pasi të ketë kaluar afati, ne mund të çabonojmë pa problem ose të vazhdojmë të paguajmë tarifën mujore prej 9,99 euro që kushton.

Provoni 3 muaj Audible falas.

30 ditë falas nga Amazon Music Unlimited

Platforma muzikore e Amazon, Amazon Music është gjithashtu e Pafund në dispozicion falas për 30 ditë për të gjithë ata përdorues të cilët nuk kanë përfituar më parë nga kjo ofertë.

Kjo platformë vë në dispozicionin tonë një katalog të më shumë se 90 milion këngë, shumica e tyre në High Fidelity, si Apple Music. Pas 3 muajve falas, mund të vazhdojmë të paguajmë 9,99 euro që kushton mujore ose të çabonojmë pa problem.

Provo Amazon Music falas për 30 ditë.

30 ditë Kindle Pa pagesë Pafund

Nëse leximi është gjëja juaj, Amazon gjithashtu ka një këmbë në këtë sektor, në fakt, ishte një nga ata pararendësit e librave elektronikë. Gjatë kësaj të Premte të Zezë, mundeni provoni Kindle Unlimited për 30 ditë, platforma e huadhënies së librave të Amazon.

Nëse jeni përdorues Prime, keni akses në një versioni i shkurtuar i Kindle Unlimited, aq i vogël sa nuk do të gjeni asnjë nga risitë që sapo kanë dalë në treg, risi që arrijnë në librari dhe Kindle Unlimited në të njëjtën kohë.

Pasi të ketë kaluar gjykimi 30-ditor, çmimi i këtij shërbimi është 9,99 euro në muaj. Nëse nuk dëshironi të paguani pas përfundimit të provës falas, mund të çabonoheni pa asnjë problem.

Provoni Kindle Unlimited 30 ditë falas.

30 ditë Prime Video

Platforma video streaming e Amazon, Prime Video, ka një Periudha e provës 30-ditore falas, një platformë ku mund të gjejmë një numër të madh serish të cilësisë së lartë dhe Nuk ka shumë për ta pasur zili Apple TV + pasi përveç kësaj ka edhe një katalog bazë, diçka që nuk na e ofron platforma Apple.

Për të vazhduar përdorimin e këtij shërbimi pas periudhës së provës 30-ditore, nëse dëshironi të vazhdoni ta përdorni atë, thjesht duhet të bëhuni një përdorues Prime. Çmimi i këtij shërbimi përfshin:

 • Transport falas në 1 ditë për më shumë se 2 milion produkte dhe transport në 2-3 ditë për miliona produkte
 • Magazinimi për fotot i pakufizuar në Amazon Drive (nuk përfshin ruajtjen e pakufizuar të videos)
 • riprodhim nuk ka reklama në kanalet Twitch ku përdorni abonimin mujor falas që keni
 • Qasje me përparësi në marrëveshje flash 30 minuta para se të fillojnë
 • Qasje në Prime Music Unlimited, me më shumë se 2 milion këngë dhe pa reklama.
 • Qasja në Prime Kindle Unlimited, me akses në më shumë se 1 milion libra

Çmimi mujor i Amazon Prime është 3,99 euro. Ju gjithashtu keni mundësinë e punësimit një vit të plotë për 36,99 euro. Aplikacioni Prime Video është i disponueshëm për Apple TV, iOS dhe madje për disa javë edhe për macOS.

Provoni 30 ditë Prime Video falas.

Nuk ka asgjë më të mirë se të jesh në gjendje shijoni Audible ose Amazon Music sesa pajisjet Amazon Echo, pajisje Echo që është në shitje edhe gjatë të Premtes së Zezë.

Echo Dot gjenerata e tretë

Gjenerata e tretë Amazon Echo Dot, e cila zakonisht kushton 3 euro, është në dispozicion gjatë të Premtes së Zezë për vetëm 17,99 euro.

Bleni Amazon Echo Dot të gjeneratës së tretë për 3 euro.

Echo Dot gjenerata e tretë

Gjenerata e 5-të e Echo Dot nga Amazon, përfshin disa përmirësime të vogla në krahasim me gjeneratën e 3-të, gjithashtu ul çmimin e saj gjatë të Premtes së Zezë nga 59,99 euro në 24,99 euro.

Bleni Amazon Echo Dot të gjeneratës së tretë për 4 euro.

Echo Show 5 + 2 Phillips Hue

Për vetëm 44,99 euro më shumë, mund të blini paketën që përfshin Echo Show 5 dhe dy Llamba Philips Hue e pajtueshme me Alexa dhe filloni të domotizoni shtëpinë tuaj.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Echo Show 5 Gjenerata e 2-të

Echo Show është gama e altoparlantëve të ekranit të Amazon. Modeli Echo Show na ofron një Ekran 5 inç ku mund të shijojmë serialet dhe filmat tanë të preferuar jo vetëm nga Prime Video, por edhe nga Netflix, duke qenë një pajisje ideale për t'i pasur në kuzhinë ndërsa bëjmë drekën apo darkën.

Ne gjithashtu mund ta përdorim atë si pjesa tjetër e altoparlantëve Echo dëgjoni platformën tonë të preferuar të muzikës streaming, qofshin Amazon Music, Spotify, Apple Music ...

Përveç kësaj, ne mundemi shfletoni në internet për të parë recetat, bëni video thirrje me kamerën e përparme 2 MP që ka, shikoni lajmet më të fundit, parashikimin e motit, axhendën tonë për ditën e nesërme.

Gjenerata e parë e Echo Show që Amazon lançoi disa vjet më parë, nuk lejon instalimin e aplikacioneve të palëve të treta si Netflix.

Blini Echo Show 5 inç dhe gjeneratën e dytë për 2 euro.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.