Testoni rezistencën ndaj ujit të iPhone 7

rezistencë ndaj ujit-iphone-7

Shumë prej jush do të kenë tashmë iPhone 7 të ri në duar, të tjerët do ta kenë gjatë rrugës dhe shumë të tjerë do të presin shihni të gjitha testet që po publikohen nga rrjetet në lidhje me performancën dhe karakteristikat e iPhone 7 të ri. Dhe a është kjo hype Në këto ditë të hershme është mjaft e fortë dhe të gjithë duam të dimë se çfarë mendojnë përdoruesit e rrugës për pajisjet e tyre të reja.

Dhe nëse ka diçka që shqetëson vërtet, është koha të zhyteni iPhone 7 në ujë. Apple thotë se iPhone 7 i ri është rezistent ndaj spërkatjeve dhe zhytjeve të vogla në ujë. A guxoni të laheni me iPhone tuaj të ri 7?Dëshironi të dini rezultatet që kanë pasur disa përdorues? Pas kërcimit ju tregojmë teste me lëngje të ndryshme ...

Siç e keni parë, iPhone 7 është i papërshkueshëm nga uji dhe është e qartë pasi të jetë vendosur provoni ta lagni në ujë, lëng portokalli dhe kafe. Lëngje të ndryshme me dendësi të ndryshme që sigurojnë që asnjë lëng nuk do të hyjë në pajisjen tonë. Gjëja më e mirë është që edhe përdoruesi që kryen provën përfundon duke hapur pajisjen për të treguar se nuk ka asnjë gjurmë të lëngut brenda pajisjes.

Dhe prova e lakmusit… Në këtë video të re mund të shihni prezantuesen Australiane, Samantha Clarke, duke bërë një banjë në plazhin e famshëm Bondi me iPhone-in e saj të ri 7. Një shëtitje nëpër ujë me fërkime të ndryshme nga rrymat tipike të plazhit që edhe një herë tregojnë se iPhone 7 ka një rezistencë të mirë ndaj ujit. Po me të vërtetë, Mbani në mend se asnjë nga dy videot iPhone nuk e zhyt iPhone më shumë se 1 metër, kështu që harro të marrësh iPhone 7 të ri me vete për zhytjet në oqean, por sipas testeve që po publikohen mund të jesh pak më i qetë nëse dëshiron të provosh të bësh foton e çuditshme në pishinë (duke marrë parasysh se garancia nga Apple nuk do të mbulojë ndonjë çështje me lëngje).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.