Pse Apple po lëshon iOS 13.1 Beta 1 dhe çfarë ka të re në të?

iOS 13

iOS 13 është ende në fazën e zhvillimit, por duket se kompania Cupertino kohët e fundit po mendon edhe më tej. Në rastin e iOS 13 ne jemi aktualisht në betën e tetë për zhvilluesit, megjithatë, ata që kishin këtë profil të instaluar në mënyrë që të marrin azhurnimet përkatëse OTA u gjetën dje pasdite me një surprizë: Apple lançoi iOS 13.1 Beta 1 për zhvilluesit, duke krijuar pak konfuzion përballë asaj që imagjinonim se ishte një gabim, por nuk është ashtu. Duket se iOS 13 nuk është në të vërtetë versioni Master i Artë, kështu që ne jemi të befasuar nga kjo lëvizje e Apple edhe pse nuk është hera e parë që ndodh. Le të shohim pse Apple ka lëshuar iOS 13.1 Beta 1 dhe çfarë ka të re në versionin e ri për zhvilluesit.

iOS 13
Artikulli i lidhur:
Beta e parë e iOS 13.1 tani e disponueshme për zhvilluesit

Le të bëjmë një turne në këto lajme, një nga një, edhe pse duhet të theksohet se ky version iOS 13.1 Beta 1 i kushtohet rikuperimit të disa veçorive të braktisura të iOS 13 që nuk do të ishte gati për fillimin zyrtar:

 • Atomacionet: Këto automatizime ishin në testet e para të iOS 13 dhe ato lejojnë që aplikacioni Shkurtoret të integrojë si Home ashtu edhe oraret tona të përditshme.
 • Ndani itinerarin përmes aplikacionit Maps.
 • Fotografitë e reja dinamike, tani të disponueshme në të gjithë iPhone të mbështetur.
 • Ikona AirPods në treguesin e volumit kur lidhet.
 • Ikona të reja HomeKit për aplikacionin Home dhe pajisjet tuaja.
 • Performanca dhe përmirësimet e cilësimeve të miut.
 • Treguesi i verdhë për aplikacionet i azhurnuar përmes TestFlight (beta).
 • Mundësia e instalimit të "Fonts" nga App Store iOS, megjithëse asnjë nuk është i disponueshëm.

Përveç gjithë kësaj ne kemi disa përmirësime në nivelin e dizajnit dhe aksesit në aplikacione si Watch, por pa shumë rëndësi. Ne do të vazhdojmë testimin e iOS 13.1 për t'ju mbajtur të informuar, dhe posaçërisht për lansimi zyrtar i iOS 13 është planifikuar për në 10 Shtatorin e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.