Pse e urrej iPhone-in tim

Urren-IPHONE

Rightshtë e drejtë, e urrej atë, ka shumë raste kur e urrej mbajtjen e një iPhone, shumë herë kur bëhet një barrë e rëndësishme për të bartur produkte të mollës. Ata do t'ju paragjykojnë, do të bëjnë një analizë ekonomike të llogarive tuaja bankare vetëm kur të shihni MacBook Pro Retina tuaj në bibliotekë, do të kryqëzoheni nga qëndrimi nëse mbani iPhone pa ndonjë rast. IPhone është një produkt që gjeneron një numër polemikash të tmerrshme, shumë më tepër sesa çdo pajisje me të njëjtin çmim që shkakton sistemi operativ Android. Sidoqoftë, këtë herë nuk është ajo që na shqetëson, por sa e lehtë është të hipësh në anijen e "urrej iPhone" në faqet e internetit dhe kanalet YouTube për të fituar duartrokitjet e lehta, kjo është ajo që disa kolegë kanë bërë dhe ne e analizojmë artikullin tuaj me ti, Edhe ju e urreni iPhone-in tuaj? Ejani dhe urreni atë me ne.

Një nga mediat më të njohura teknologjike, Bloomberg, përfshirë rastësisht në shumë nga bombardimet në lidhje me mollën, gjë që i ka kushtuar edhe pakënaqësinë e çuditshme. Dje, Shembull Brooke dhe Shira Ovide Ata e panë të arsyeshme të krijonin një artikull të tërë për të "goditur" fjalë për fjalë ndaj iPhone, dhe paralajmërojnë, se ata e kanë atë, ata e kanë blerë që nga viti 2009, por ata e urrejnë atë. Ne nuk e dimë nëse ata kanë abuzuar me teorinë e "50 hije gri", ose me të vërtetë ata janë blerës të këqij. Ne do të citojmë disa nga perlat që kemi qenë në gjendje të shohim gjatë gjithë artikullit për t'i analizuar ato me kujdes me ju.

Shira: Ekziston një debat në industrinë e teknologjisë që softueri i Apple po përkeqësohet. Shikojmë me dëshirë sistemet e vjetra operative Apple. Isshtë e vërtetë që pajisjet Android mund të jenë më të prirura ndaj problemeve teknike, por telefonat janë një pjesë thelbësore e jetës sonë tani, është logjike të presim që ato të funksionojnë në mënyrë të përsosur.

Ne i analizojmë fjalët e Shira-s, megjithëse, unë vetë e kam përmendur një herë, që sigurisht iOS 9 nuk rrokulliset aq lehtë sa iOS 6, por një gjë është e qartë, ata nuk kanë asnjë lidhje me të. Sistemi operativ është zgjeruar dhe hapur, dhe Po këta gazetarë që tani kritikojnë "jo perfektin" e iOS, u ankuan më parë për mungesën e funksioneve dhe liria. Ndërkohë, përveç gjithë kësaj, iOS 9.3 (pa azhurnuar) është më i qëndrueshëm se Android Marshmallow (një version tashmë i qëlluar mirë) sipas raporteve të fundit. Ne do të duhet të krijojmë një pajisje të re për djemtë e Bloomberg, ose ata mund të zhvendosen në Symbian.

kuzhinier tim

Shira: Apple dëshironte të ndryshonte botën me iPhone dhe e bëri. Tani përmirësimet e tij janë absurde, "iPhone është më i hollë", "ju mund të blini një iPhone rozë" ...

Kolegu ynë Shira duket se ka harruar Apple Watch, ForceTouch, prekja 3D, iPad Pro (tableti më i fuqishëm në planet), Prek ID-në e 2-të Gjenerata (lexuesi më i shpejtë i gjurmëve të gishtave), MacBook 12 dhe një listë interesante e më shumë lajmeve që Shira nuk duket se është i ngazëllyer ose i bindur, natyrisht, mbase Apple duhet të bëjë si Xiaomi, të presë që të tjerët të shpikin, dhe tani nëse që ata t’i kopjojnë.

Brooke: Kur blejmë një iPhone të ri, ne harxhojmë aq shumë kohë duke blerë aplikacione dhe duke i personalizuar ato sipas dëshirës sonë se nuk mund ta shijojmë telefonin. Sidoqoftë, ka diçka që Apple e bën mjaft mirë, ne mund t'i transferojmë informacionet tona në pajisjen tonë të re. Sidoqoftë, çdo version i ri i sistemit operativ është më i mbushur me të meta se më parë.

Funnyshtë qesharake që për Brooke, e vetmja gjë që Apple po bën mirë është një tipar që është në dispozicion në iOS për vite me rradhë, ai i rezervimeve të plota. Përbërjet tona të Bloomberg Ata gjithashtu shfrytëzojnë rastin për të kritikuar iCloud majtas dhe djathtas dhe të gjitha pajisjet periferike të tij, si i Biblioteka Muzikore iCloud dhe Fotografitë iCloud, duke pretenduar se sistemi është i vështirë për t'u përdorur, dhe me të vërtetë është, lëshoni një foto dhe shihni atë automatikisht në Mac tuaj, ose shkruani një shënim në iPad tuaj për ta përfunduar në iPad tuaj menjëherë, është padyshim fatal dhe i komplikuar (kapni për ironi)

Të thuash që softueri i Apple po përkeqësohet do të thotë të flasësh shumë lehtë, kushdo që përdor të gjithë kompletin Apple, domethënë iPhone, iPad, MacBook dhe Apple TV, e di që kjo nuk është e vërtetë. Ne nuk do të fshehim se ndoshta watchOS dhe iOS nuk janë ato që shumë presin, por ato janë padyshim sistemet më të mira operative në treg, të mbështetura nga vetë numrat. Ndërkohë, macOS dhe tvOS janë provuar të jenë unike, sisteme operative të pabesueshme që vazhdojnë të funksionojnë me thjeshtësi, një garanci e funksionimit dhe stabilitetit.

Ne nuk kemi qenë në gjendje të analizojmë secilin nga shpjeguesit e kolegut tonë Bloomberg, dhe as nuk kemi dashur, por nëse jeni kurioz, këtu keni artikullin e plotë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

17 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   daniel dijo

  Ku mund të dërgoj një shënim që duhet të shoh nëse e publikojnë?
  të fala

 2.   Llusan dijo

  Unë kam iPhone 3G, iPhone 3Gs, iPhone 4, iPhone 5, iPhone 5s. Vitin e kaluar isha gati për të blerë iPhone 6, por problemet në punë dhe jeta më bëri ta shtyja atë.

  Sot, tani, duke parë se si po shkon një iPhone dhe duke parë pjesën tjetër me një Android (fund të lartë) nuk mund t'i rezistoj më. Unë i them lamtumirë iPhone (tani për tani). Unë do të blej një zotërinj android (që i intereson xD). Këshilla? A rekomandon ndokush një model?

  1.    Alfonso R. dijo

   Pa dyshim Galaxy S7. Unë kam kaluar nga një iPhone 6 në një S7 edge dhe jam më se i lumtur, është një kafshë.

   1.    Jezus dijo

    Unë bëra të njëjtën gjë, kalova te Galaxy S7 dhe jam jashtëzakonisht i lumtur, ka mundësi të panumërta që as nuk e dija se ekzistonin, dhe për 49 € shtova një mikrosd 128 GB.

 3.   hgg dijo

  Çfarë pak personaliteti të ndihet keq për atë që të tjerët mendojnë.
  Ju jeni 15 vjeç

  1.    Përshëndetje dijo

   Nuk duket si një gjë e personalitetit, por e përparësisë nëse jeni më të dehur se makaronat do t'ju duhet të shikoni markat e tjera

  2.    Miguel Hernandez dijo

   Përshëndetje HGG.

   Më vjen keq që e keni keqinterpretuar tërë tekstin, djemtë nga Bloomberg kanë bërë një mendim se pse e urrejnë iPhone, thjesht më dukej se donin ta bënin atë për të kapur dhe tërhequr vëmendjen, pasi pasi e lexuan dhe analizuan atë, Unë duket se ato nuk janë saktësisht argumentet e një profesionisti të teknologjisë, aq më pak të Bloomberg.

   Nuk ndihem keq, nga sa shkruajnë kolegët e mi, në asnjë prej më shumë se 650 fjalëve të tekstit nuk duket kështu. Apo mos kam të drejtë të jap mendimin tim si të tjerët? Asshtë po aq e vlefshme sa e tyre, mendoj. Gjithmonë për respekt, padyshim.

 4.   eljuan dijo

  Vetëm relaksohuni. It'sshtë në rregull, ata nuk kanë thënë asgjë serioze, nuk mendoj se Apple do t'ju paguajë për artikullin. Por një këshillë, shikoni përreth dhe mund të kuptoni se ka më shumë gjëra dhe nganjëherë edhe më mirë. Të gjitha të mirat

 5.   Alfonso R. dijo

  Epo, sigurisht që ju shqetëson por në një moment ata kanë absolutisht të drejtë ...

  Se funksionimi i iOS është përkeqësuar është aq e qartë sa duket qesharake që e vë në dyshim këtë dhe e vë si justifikim se tani iOS është më i hapur, dhe? Çfarë ndodh që të jesh iOS më i hapur (i cili haptas nuk ka asgjë tjetër veçse të mirë) Apple apo vetë keni alibinë e përsosur që OS të përkeqësohet? A nuk u tha që softueri është i dizajnuar për hardware dhe hardware për softuer? Epo, duket se disa prej tyre kanë humbur sepse përndryshe nuk do të kishte kuptim që iOS 9 ishte më i keq se iOS 6, nuk mendoni? Nga ana tjetër, ekziston çështja e azhurnimeve që e lënë direkt pajisjen tuaj si një peshë letre (rasti i dytë disa ditë më parë) dhe për të cilin Apple nuk është as përgjegjës dhe as nuk ofron absolutisht asgjë për ata që vuajnë nga ajo, mirë po, ata tërhiqni azhurnimin dhe ju rekomandojmë të kaloni nëpër SAT, prekni vezët tuaja.

  Dobia e përmirësimit të iPhone është për mendimin tim shumë personal, 3D Touch më duket personalisht deri më sot mjaft i padobishëm (megjithëse nuk dyshoj se për shumë është shumë i dobishëm për mua nuk është). Sidoqoftë, mendoj se është një teknologji që mund të ketë një të ardhme shumë të mirë, por kur zbatohet vërtet për gjithçka. Touch ID i Brezit të 2-të është sigurisht i dobishëm sepse sigurisht lexuesi i gjurmëve të gishtave në iPhone tim të shpejtë 6 e kishte mjaft atë. Nga rruga, ju bëni një dallim midis Force Touch dhe 3D Touch dhe me sa di unë 3D Touch është një version i ri i Force Touch, prandaj diferencimi nuk është i rëndësishëm. Apple Watch, iPad Pro, MacBook 12 ″, etj. Mendoj, pa rrezikuar të gaboj, se nuk janë përmirësime të iPhone, apo jo? Atëherë pse i emëron? Sepse me sa di unë, të paktën pjesa e artikullit që ju vendosni, flet vetëm për përmirësime në iPhone jo në pajisjet e tjera të Apple.

  Për ta përfunduar, të them se iOS ishte sistemi operativ më i mirë celular në treg, nuk është më, tani vuan vonesa saktësisht të njëjta me Android pësuar (unë i kam vuajtur ato në iPhone 6 dhe miqtë e mi të familjes); Dhe ç'është më e keqja, tani njerëzit kanë filluar të kenë frikë të azhurnojnë pajisjet e tyre kur kjo më parë ishte e paimagjinueshme. Ju kujtoj se iOS 9.3.2 është versioni i dytë i iOS që tërhiqet për këto arsye, hera e parë ishte disa orë, kësaj here ishte katër ditë. Katër ditë që njerëzit që nuk janë duke lexuar blog ose lajme dhe thjesht përdorin pajisjen e tyre për të punuar, mund të ketë qenë e vështirë të mbaronin mjetin e tyre të punës. Kështu që ...

 6.   Federico dijo

  Fjalia e parë duhet të rishkruhet. Ju mirepresim

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Faleminderit pershendetje

 7.   Adal dijo

  Mendoj se e njëjta gjë, është e papjekur të ndihesh keq për atë që thonë të tjerët ... Unë kam pasur iPhone origjinal, 3GS, 4, 4S, 5S, iPad 2 .. Dhe tani kam iPad 4 dhe iPhone 6 dhe unë 'Unë jam duke bërë mirë wife Gruaja ime gjithashtu ka pasur disa dhe tani ajo ka iPhone 6 dhe ajo gjithashtu është duke bërë shumë mirë

  Mos harroni, gjërat elektronike dëmtohen për arsye të ndryshme,
  * Për keqpërdorim
  * Për shkak të mospërdorimit
  * Për shkak të përdorimit të tepruar

  Por ato nuk do të dëmtohen kurrë nga "Përdorimi i Mirë"

  1.    Jezus dijo

   Përdorimi i mirë nuk i dëmton ata, por unë kam një Ipad 2 që ishte si gomari për shkak të azhurnimeve, dhe më duket një gabim që më shumë se 500 € që më kushtoi nuk mund ta instaloj iOS-in që kishte në origjina kështu që Ajo ka punuar si një raketë dhe tani është e trishtuar për të prekur atë

   1.    Llusan dijo

    saktësisht!

   2.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

    Faji është i juaji për azhurnimin. Çfarë nevoje keni pasur për ta bërë atë? Unë do t'ju them: Asnjë!
    Unë ende kam iphone 4s tim me iOS origjinal dhe ende funksionon si ditën e parë që e nxora nga kutia e tij. Asnjë varje, pa të meta, pa gabime. Thjesht funksionon dhe kjo është ajo që dëshirojnë 99,999999% e jo-geeks. Ne nuk duam të ngatërrohemi me ekipin, ose të themi marrëzi, aq më pak azhurnim. Nëse funksionon, MOS e prekni, është kaq e thjeshtë.

 8.   Paul h. dijo

  Kjo është e vërtetë, diçka ka ndryshuar në Apple që nuk gjeneron më të njëjtin besim, përpara se të gjithë të prisnim me azhurnime të reja iOS dhe ato të na binin si uji i majit, por tani? Shumë njerëz nuk duan më të azhurnohen sepse e dinë se kjo do ta përkeqësojë pajisjen e tyre vetëm në këmbim të përmirësimeve të çoroditura. Po mirë, është gjithashtu e vërtetë që është gjithnjë e më e vështirë të përtërisësh kur tashmë ekzistojnë shumë sasi markash të reja që regjistrohen me pajisje që konkurrojnë në çdo mënyrë, Apple ka një konkurrencë shumë të fortë tani, nuk është e njëjtë si në vitin 2009 dhe ju keni të jemi të drejtë me atë që provojnë. Në fund të fundit gjithçka është për të mirën që besoj për përdoruesin dhe është në një farë mase normale dhe e kuptueshme të gjitha ndryshimet që ne jetojmë në botën teknologjike. Tani ne jemi të lirë të zgjedhim atë që mendojmë se është më e përshtatshme në kohën tonë.

 9.   Dritarja ime (@JhSalinass) dijo

  Nëse Jailbreak 9.3 nuk lëshohet së shpejti, unë do të shes ose shkëmbej iPhone tim 6 me një Samsung me të njëjtin çmim. Lamtumirë Apple?