Pse nuk ju këshilloj të blini gimbal të ri të palosshëm DJI Osmo Mobile 3

Nëse unë flas për drones për shumë, markë DJI do të vijnë në mendje, shumë i famshëm në fushën e pajisjeve dhe stabilizuesve të regjistrimit ajror. Në fakt, kohët e fundit DGT (Spanjë) prezantoi dronët e saj të ri të mbikëqyrjes rrugore me të cilët ata do të vendosin gjoba, marketing të pastër ... Dhe po, ata dronë nga cili prodhues ishin?: DJI.

Një markë që është një makinë e lansimit të produktit. Dhe dje morëm më të fundit: të renë DJI Osmo Mobile 3, Stabilizuesi i ri për pajisjet mobile si iPhone. Një stabilizues i ri për të cilin duam të flasim me ju pas kërcimit për t'ju dhënë të gjitha detajet por que NO blej

E vërteta është se DJI dëshiron të vazhdojë shitjen, dhe ju doni ta bëni atë duke rinovuar produkte në thonjëza, dhe është se kjo e re DJI Osmo Mobile 3 ofron të njëjtën gjë me versionet e tij të mëparshme, Po me të vërtetë, është palosur. Një palosje që mund të jetë shumë interesante kur bëhet fjalë për transportin e tij, por që kontribuon pak kur vendosni ta blini dhe ta zëvendësoni me versionin e tij të mëparshëm. Ofron të njëjtën gjë (ju siguroj): ndjekja të njerëzve; kontrolle të njëjta me butonat për të rregulluar një aeroplan, kaloni midis mënyrave të peizazhit dhe portretit; kontrolli i zmadhimit, krijimi i panoramës dhe a kontroll i ri i gjestit që as nuk bëhet nga gjymtyrët, bën aplikacionin e kontrollit. Sigurisht, paloset ...

Personalisht duhet të them se këta stabilizues, teknikisht ato nuk janë efektive me pajisjet mobile si iPhone, ose të paktën me versionet e tij më moderne ... Dhe është se së bashku me lansimin e iPhone 7 erdhi estabilizimi optik në iPhone, një përmirësim i madh për kamerat që sollën një problem: bie ndesh me stabilizimin e gjymtyrëve me DJI Osmo Mobile 3. Po duhet të jesh shumë mashtrues për ta realizuar, por nëse shikon videot (ato që regjistron dhe jo ato promovuese) një dridhje e lehtë vërehet në skajet (i njohur si Jittery) që është rezultat i luftës midis stabilizimit të iPhone dhe atij të DJI Osmo Mobile. Diçka që nuk mund të çaktivizohet, vetëm Apple mund ta bëjë atë ... Pra, për mendimin tim modest, unë nuk rekomandoj blerjen e këtyre stabilizuesve për iPhone, blerjen e një për një lloj tjetër të kamerës ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   mësoj dijo

  Unë kam dj osmo mobile 2 dhe pranë Xs kur regjistroj nuk ka asgjë nga Jittery askund ...

  Ju duhet të lexoni pak më shumë në forume, unë rekomandoj Reddit që të mund të shihni se ku është gabimi juaj në argumentim.

  Për më të mirën tjetër, lexoni së pari dhe mos e bazoni një mos-rekomandim në diçka që nuk dini si ta përdorni.

  Ju mirepresim

 2.   Karim Hmeidan dijo

  Mirëmëngjes lexues,

  Jam shumë i lumtur që nuk keni pasur ndonjë problem me Osmo Mobile 2 dhe iPhone XS tuaj të ri, i keni shpenzuar paratë shkëlqyeshëm atëherë
  Sidoqoftë, mendimi im (dhe rekomandimi) nuk bazohet fatkeqësisht vetëm në leximin e blogeve, forumeve ose reddit ... basedshtë i bazuar në përvojën time, në fakt, unë kam pasur Osmo Mobile 2 dhe versionin e parë (përveç më të lirë ato nga prodhuesit kinezë), dhe po, unë gjithashtu punoj në industrinë audiovizive kështu që duhet të kem ndonjë ide ...
  Problemi nervoz është diçka normale dhe e dukshme, rezultat i fizikës ... Nëse Apple lëshon një stabilizues në treg, padyshim që do të çaktivizonte stabilizimin optik të iPhone në një farë mënyre fizike, e cila është mjaft e vështirë të çaktivizohet në ditët e sotme (unë rekomandoj ju shihni imazhe në lidhje me stabilizuesit optikë), në iPhone nuk mund të çaktivizohet përmes softuerit pavarësisht se sa opsion shfaqet në disa aplikacione.
  Dhe po, unë e di se ka mënyra për të zvogëluar atë tronditje, shëtitje ninja ... por është turp të kesh nevojë të përdorësh këto teknika sa herë që duam të marrim një goditje ... Ah! video gjithashtu mund të pritet për të shmangur skajet.
  Kështu që asgjë, unë jam vërtet i kënaqur që nuk i keni pasur këto probleme me Osmo Mobile 2 dhe iPhone XS tuaj, investimi më i mirë audioviziv i momentit.

  Një përshëndetje!

 3.   Aaron Rivera dijo

  Unë thjesht bleva OSMO 3 DHE SHKUAR P FORR Dicka në këtë forum JU HAPNI APLIKIMIN DJI DHE NUK FUNDONI ASNJ MIN MINUTA KUR APLIKIMI
  Regjistroj me të dhe nëse vëreni një tronditje në video dhe që është një iPhone 6 PLUS
  Mendoj se kam bërë një blerje të shkëlqyeshme dhe për çmimin, por koha ime është më e vlefshme dhe unë kam për të kërkuar forume të videos. E VRTETA NUK MUND T BLEJ DHE NFSE MUND T R KTHEJ E KTHEJ

 4.   ierzon crispin cabrera dijo

  Në ekranin tim të telefonit celular shfaqet një tryezë që thotë: motori i mbrojtur, ju lutem vazhdoni, dhe kjo nuk më lejon ta përdorin atë normalisht, gimbal tim nuk punon, a di dikush se si ta zëvendësojë atë?