PUBG prish marrëdhëniet e saj me Tencent për të qenë në gjendje të kthehet në tregun indian

PUBG

Jo vetëm Shtetet e Bashkuara janë kryqëzatë me Kinën. India është një tjetër nga vendet që, pas incidenteve që ndodhën në kufirin midis dy vendeve në të cilat vdiqën disa ushtarë, ka filluar një kryqëzatë kundër Kinës dhe gjithçka që vjen nga ai vend.

Hapi i parë u bë disa javë më parë, kur hoqi TikTok plus 59 aplikacione të tjera kineze të disponueshëm në dyqanet e aplikacioneve, si në App Store ashtu edhe në Play Store. Hapi i dytë u hodh disa ditë më parë pasi të keni fshirë 177 aplikacione dhe lojëra të tjera, ndër ata që është PUBG Mobile.

Edhe pse mund të duket e çuditshme, India është vendi ku më shumë përdorues e shijojnë këtë titull më shumë se 50 milion përdorues në muaj. Padyshim, kjo është një goditje serioze për llogaritë e PUBG Corp, kompania që qëndron prapa si versionit PC, ashtu edhe versionit për konzolët dhe pajisjet mobile.

Versioni celular arriti, si Call of Duty, përmes Tencent, një gjigant lojërash video qëndron pas shumë ndërmarrjeve si Lojërat Epike, Riot Games, Supcercell, Unisoft ...

Në mënyrë që të jetë përsëri në dispozicion në dyqanet e aplikacioneve indiane, PUBG Corporation është detyruar të prisni marrëdhënien tuaj me Tencent Games, e njëjta veprim që bëri edhe Activision me titullin e saj të Call of Duty: Mobile në fund të Gushtit.

Në njoftimin për shtyp ku Korporata PUBG ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me Tencent, deklaron se do të trajtojë zhvillimin dhe azhurnimet e lojës pa u varur nga ndonjë kompani aziatike. Vendimi i hiqni PUBG Mobile në Indi ndodhi pak para nisjes së azhurnimi më i fundit i PUBG Mobile, një azhurnim që përfshin përmirësime grafike, një ndërfaqe të re dhe një azhurnim të madh në hartën veteran Erangel.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.