PUBG Mobile arrin versionin 1.0 që rinovon Erangel dhe lëshon ndërfaqen

Pas daljes së Fortnite nga App Store, në dyqanin e aplikacioneve Apple kemi vetëm dy lojëra betejë royale: PUBG Mobile dhe Call of Duty Mobile. Kjo e fundit duket se nuk po arrin të njëjtin sukses që PUBG ka arritur të ruajë që kur doli në treg në tremujorin e parë të 2018.

Ndërsa muajt dhe vitet kanë kaluar, PUBG Mobile ka shtuar të gjitha ndryshimet që janë shtuar në versionin e PC, edhe pse mjaft vonë (duhet thënë). Me azhurnimin më të fundit të këtij titulli, përdoruesit e versionit celular kanë mundësinë të shijojnë rinovimin estetik që ka marrë harta më e vjetër nga të gjitha: Erangel.

PUBG Mobile New Era, pasi ky titull është thirrur pas azhurnimit, ju na tregoni lajmet e mëposhtme në Erangel:

 • Guroret dhe ndërtesat e burgut janë rinovuar për të siguruar një lojë më të mirë për përdoruesit.
 • Termocentrali Mylta është rindërtuar në një terren të ri, të pasur me burime, për të lejuar luftime të rënda.
 • Struktura të reja janë shtuar për të provuar aftësinë e lojtarëve për të sulmuar dhe mbrojtur zonat ku ndodhen.

 • Basshtë shtuar një bodrum i fshehur i mbushur me burime të bollshme.
 • Tanket e braktisura, topat e vjetër, barrierat e thasëve me rërë dhe më shumë janë shtuar për të lehtësuar taktikat dhe strategjitë e reja.

Ndërfaqja e re e përdoruesit

Ndërfaqja e përdoruesit është riparuar plotësisht duke treguar menuja kryesore 3 lobi të ndryshme, lobet që lojtarët mund të ndryshojnë duke lëvizur majtas ose djathtas. Tre lobet që gjetëm pas këtij azhurnimi të fundit janë:

 • Lobi i Lojërave, ku shfaqen karakteristikat dhe funksionet në lidhje me lojërat.
 • Lobi social, në të cilin mund të rregullojmë karakterin tonë.
 • Lobi i dyqanit në të cilin mund të gjejmë objekte kozmetike për të përshtatur veshjen e personazheve tanë, lëkurat e armëve ...

Grafikë më të mirë

Sipas djemve të PUBG Mobile, versioni 1.0 i PUBG Mobile lëshon një teknologji të re për të përmirësojë të dy grafikë dhe smootness e lojës, të cilat na lejojnë të shijojmë xhirime më reale, peizazhe dhe elementë hartash me cilësi vizuale më të lartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Joseba dijo

  Ashtë paksa e trishtueshme që kur Fortnite ishte ekskluzivisht ajo ishte loja më e mirë dhe tani që ata e dëbuan atë, ata duhet të vendosen për PUBG dhe ta vendosin atë nëpër çati kur më parë nuk i kushtonin vëmendje.

  Ai që nuk përputhet është sepse nuk dëshiron.