Duket se Steve Jobs gjithashtu kishte diçka të bënte me Apple Watch

Steve Jobs

Më 5 tetor 2011, z. Steve Jobs ndërroi jetë dhe me të shkoi shumë nga magjia e Apple. Por ai la disa dokumente dhe shkrime që shënuan rrugën përpara për kompaninë që ai themeloi me Wozniak që Tim Cook po kryente. Në fakt, besohej se Apple Watch, një pajisje e prezantuar në 2014, ishte produkti i parë që u krijua nën udhëheqjen e CEO aktual të Apple, por kjo mund të mos jetë ashtu siç e kishim menduar deri më tani.

Sipas analistit të Apple Tim Bajarin, i cili thuhet se di shumë për njerëzit për të cilët shkruan, Apple Rights Watch Isshtë një produkt që u frymëzua nga mënyra e të parit të gjërave të ish CEO të Apple dhe përvojat e tij. Pyetja është: Në çfarë mase ndikoi Steve Jobs në produktin që kemi në dispozicion për pak më shumë se një vit? Bajarin e shpjegon atë në një tekst që e keni përkthyer më poshtë.

Steve Jobs do t'i kishte kërkuar Apple të përmirësonte sistemin shëndetësor

Kohët e fundit, kam kaluar kohë me drejtuesit e Apple që ishin të përfshirë në Watch. I kërkova atyre të shpjegojnë motivimin e vërtetë për krijimin e pajisjes. Megjithëse Apple e ka bërë modën dhe dizajnin një gur themeli të ekzistencës së saj, kuptohet që kjo nuk ishte në zemër të arsyes pse ata krijuan këtë produkt.

Ish CEO i Apple Steve Jobs zhvilloi kancerin e pankreasit në 2004. Në atë kohë, ai kaloi shumë kohë me mjekët dhe sistemin e kujdesit shëndetësor deri në vdekjen e tij në 2011. Ndërsa ai udhëtim personal shëndetësor kishte një ndikim të madh në personalitetin e Jobs, doli, gjithashtu preku drejtuesit e Apple. Gjatë asaj kohe, Jobs zbuloi se sa i çrregullt mund të jetë sistemi i kujdesit shëndetësor. Ai i vuri vetes detyrën e përpjekjes për të futur diçka dixhitale në aspekte të ndryshme të sistemit të kujdesit shëndetësor, veçanërisht lidhjen midis pacientëve, të dhënave të tyre dhe ofruesve të tyre të kujdesit shëndetësor ...

Unë mendoj se Apple është në një mision për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm të klientëve të saj dhe gjithashtu sistemin e kujdesit shëndetësor, një detyrë që Jobs u dha atyre para se të vdiste.

Poshtë Ai thotë se nuk është i sigurt se Steve Jobs pa ndonjë koncept të Apple Watch, gjë që duket se mund të merret parasysh se u deshën tre vjet nga vdekja e tij derisa pajisja u zbulua në shtator 2014. Gjithashtu, ekipi që punoi në projekt pretendon se Apple nuk mori Apple Watch seriozisht deri në vdekjen e bashkëthemeluesit të Apple.

Në çdo rast, na pëlqen pak a shumë mënyra se si Tim Cook dhe ekipi i tij e kryejnë atë, duket se gjithçka që do të shohim në vitet e ardhshme do të vazhdojë të ketë vulën e Steve Jobs. Deri në Projekti Titan, projekti më ambicioz në bllok që synon prodhimin e një makine elektrike dhe / ose autonome, ishte një ide nga Jobs që Fast Company Unë tashmë e kam marrë në vitin 2012. Ne vetëm mund të shpresojmë që ata të bëjnë gjëra sa më afër të jetë e mundur me mënyrën se si do të kishte bërë një nga prindërit e Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.