Punonjësit e Apple tashmë po testojnë brenda vendit Apple Pay Cash

Apple Pay Cash synon të jetë alternativa për ata përdorues që ende nuk mund të shijojnë Apple Pay Për shkak se bankat e tyre nuk janë të përputhshme, kështu që ne lehtë mund të shijojmë këtë sistem që nuk është zbatuar ende gjerësisht në vende si Spanja, ku gati dy vjet pas vendosjes së tij ne jemi akoma duke pritur ardhjen e Caixa Bank dhe N26, për shembull.

Sidoqoftë, siç e dini mirë, në iPhone News ne tashmë jemi duke testuar iOS 11.1 në beta-n e tij të parë dhe shpresojmë sinqerisht që beta e dytë e iOS 11.1 të arrijë midis sot dhe nesër. Por ekziston një funksion që vetëm punonjësit e Apple mund ta shijojnë në iOS 11.1, saktësisht përdorimi i Apple Pay Cash.

Siç e dini mirë, Apple Pay Cash do të jetë një kartë virtuale Apple në të cilën ne mund të ruajmë paratë tona ose t'i rimbushim ato, por do të ketë një kosto, do të jetë teorikisht falas me karta debiti dhe me norma prej 3% kur kryejmë rimbushje ose transaksione përmes kartave të kreditit. Kështu është MacRumors Ai ka pasur kontakt me Chuck S., një punonjës i Apple që po teston iOS 11.1 në një pajisje provë Apple dhe i cili konfirmon se Apple Pay Cash është një nga funksionet që ata po testojnë më shumë gjatë këtyre javëve.

Ndërkohë ne vazhdojmë të përfitojmë nga iOS 11.1 i cili po ofron rezultate të dobëta të performancës së baterisë, si dhe të shumtë mbetet si në tastierë ashtu edhe në aplikacionet vendase të stilit Shënim. Apple ka ende shumë punë për të bërë me iOS 11 që po krijon shumë polemika.

Duke vazhduar me temën, Apple Pay cash do të integrohet plotësisht me aplikacionin iPhone Messages, si mund të ishte ndryshe. Kështu që, Ne mund ta marrim të mirëqenë se është çështje javë para se Apple Pay Cash të fillojë vendosjen e saj ... a do të arrijë gjithashtu në Spanjë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.