Punonjësit e Apple vazhdojnë të punojnë nga shtëpia

Tani nuk është diçka ndryshe nga ajo që po bëjnë mijëra njerëz në të gjithë botën dhe është ajo telework Këto ditë është bërë një mjet thelbësor për shumë njerëz dhe kompani të të gjitha llojeve.

Të jesh në gjendje të vazhdosh zhvillimin e punës tënde nga shtëpia nuk është e lehtë dhe duhet të vendosësh disa udhëzime, por te Apple, si në kompanitë e tjera të mëdha, ata po e bëjnë sa më të lehtë të punojnë për mijëra punonjës të tyre dhe kështu të jenë në gjendje të zhvilloni modelet e reja të Apple Watch, iMac, MacBook Pro të ri, iPad dhe natyrisht modelet e reja të iPhone së bashku me pjesën tjetër të produkteve që do të shohim këtë vit.

Covid-19 detyron shumicën e kompanive të punojnë nga shtëpia dhe ata që munden, ta bëjnë këtë. Në Apple iu dërgua një email të gjithë punonjësve të saj në të cilin kujton se përveç që bëjnë punë nga shtëpia, ata duhet të vazhdojnë të mbajnë angazhimi për jetën private të asaj që po punojnë. Dhe është më e komplikuar të "kontrollohet" kjo nga shtëpia, edhe pse është e vërtetë që rrjedhjet në media ndodhin edhe nga zyrat e vetë firmës.

Tani të gjithë duket se janë përqendruar në prezantimin qershorin e ardhshëm në të cilin do të kemi për herë të parë në historinë e kompanisë një konferencë botërore të zhvilluesve të telematikës dhe kjo është që WWDC i këtij viti do të transmetohet në të gjithë botën duke transmetuar , pa praninë e zhvilluesve, media dhe të tjerët. Ne jemi akoma në një kohë të vështirë në lidhje me përhapjen e pandemisë së koronavirusit, kështu që edhe një herë duam të insistojmë që ju të duhet të qëndroni në shtëpi sa më shumë që të jetë e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.