Launch Center Pro ju lejon të personalizoni ikonat pa nevojën e Shkurtoreve

Që nga mbërritja e iOS 14, bum Përshtatja e ekraneve shtëpiake ka ardhur në rritje. Ka pasur pak përdorues që kanë krijuar paketat e tyre të ikonave dhe i kanë monetarizuar ose i kanë krijuar për përdorimin e tyre, duke krijuar mrekulli të vërteta në HEkranet ome falë aplikimit të Shortcuts.

Problemi me këtë metodë të personalizimit është se Kur lëshova shkurtoren e secilit aplikacion, unë bëra një hap të vogël përmes aplikacionit Shortcuts para hapjes së aplikacionit të zgjedhur. Kjo, së bashku me mungesën e balonave të njoftimit në këto, e bënë personalizimin pak të bezdisshëm dhe nuk lejoi një përvojë të plotë të përdoruesit.

Sidoqoftë, falë azhurnimit më të fundit të Lauch Center Pro, ekziston një mundësi për të personalizuar ikonat e aplikacioneve pa përdorur shkurtore. Launch Center Pro menaxhon këtë duke krijuar profile konfigurimi që ju lejojnë të shtoni ikona të personalizuara në ekranin kryesor. Cfare ka me shume, ju keni mundësinë të krijoni ikonat tona me redaktorin e tij që ju lejon të menaxhoni foto, madhësi, ngjyra, figura gjeometrike, etj.

Kur të keni mbaruar krijimin e paketës tuaj të ikonave, Launch Center Pro gjeneron një profil konfigurimi të shkarkueshëm që mund ta instaloni në pajisjen tuaj iOS ose iPadOS. Zhvilluesit e saj tregojnë se secili profil është i firmosur në mënyrë kriptografike për sigurinë tuaj dhe që përmban vetëm lidhje me klipe në internet për të nisur çdo aplikacion të personalizuar në iPhone ose iPad. Pasi të jetë instaluar profili, ikonat e personalizuara do të shfaqen në ekranin kryesor dhe mund të riorganizohen sipas dëshirës.

Launch Pro Center është një aplikacion falas në App Store por redaktori i ikonave të tij, Icon Composer, përfshin një blerje brenda aplikacionit prej 20 €. Për më tepër, aplikacioni ofron një pajtim prej 14,49 € që përfshin edhe Kompozitorin e Ikonës. Ekziston edhe një provë falas 7-ditore.

Mund ta shkarkoni në kjo lidhje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.