Qendra e Vizitorëve të Apple Park ka përfunduar

Uebfaqja e njohur AppleInsider është një nga ata që janë përgjegjës për përhapjen e lajmeve që pak a shumë të gjithë tashmë i dinim që nga shtatori i kaluar, kur vetë firma prezantoi iPhone 8, 8 Plus dhe iPhone X në Teatrin e Steve Jobs. Punimet në mbyllje janë aktive edhe sot, por ka mbetur më pak për të pasur gjithçka gati dhe një nga ndërtesat që tashmë do të përfundojë është kjo Qendra e Vizitorëve.

Në këtë mënyrë, përveç unazës qendrore në të cilën janë vendosur zyrat kryesore, pjesa tjetër e zyrave të jashtme ku disa punonjës janë instaluar që nga Prilli i kaluar, parkingu ose vetë Teatri Steve Jobs ato tashmë janë përfunduar plotësisht. 

Detajet e ndërtimit janë parë çdo muaj në të ndryshme videot e postuara nga pilotët e dronëve dhe vetë Apple në fotot e tyre zyrtare, por në këtë rast qendra e vizitorëve është një tjetër nga pjesët e rëndësishme të mbylljes.

Ky ka mure të forta qelqi me kënde të rrumbullakosura, pamjet panoramike drejt pjesës qendrore të Apple Park e bëjnë atë shumë të ngjashëm me dyqanet me dritare të mëdha që ju lejojnë të shihni pjesën e jashtme në mënyrë të përsosur dhe në këtë rast është i lidhur në mënyrë të përsosur me Apple Park. Fundi jugor i ndërtesës përmban një lokal me tavolina brenda që përballen me një zonë të madhe për të shëtitur, për të pirë një kafe, ose thjesht për të dalë jashtë.

Apple Park ishte ëndrra e Steve Jobs dhe pak nga pak ky vend i madh po mbaron. Tani nuk kemi një video me dron për një kohë të gjatë, diçka që ishte një traditë mujore që vetë Apple mund të jetë përgjegjëse për eliminimin. Në çdo rast, ky kompleks i madh që do të bëhet shtëpia e mijëra punonjësve të Apple, praktikisht ka mbaruar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.