Honolulu dhe Kansas City tani ofrojnë informacione për transportin publik

Apple-Hartat-Transit-Honolulu

Prej kohësh nuk kishim dëgjuar nga shërbimet e informacionit të transportit publik Apple Maps. Dy qytetet e fundit që tashmë e shijojnë këtë shërbim janë Honolulu në Hawaii dhe Kansas City në Misuri. Në këtë mënyrë, të gjithë qytetarët e vendit ose turistët që vizitojnë qytetin do të mund të lëvizin në të gjithë qytetin vetëm duke përdorur transportin publik të qytetit. Pak nga pak gjithnjë e më shumë qytete, veçanërisht amerikane, Ata na ofrojnë informacion në lidhje me rrugët e transportit publik të qytetit. Një proces zgjerimi më i ngadaltë sesa mund të presin përdoruesit.

Lidhur me informacionin në lidhje me transportin publik në Kansas City, ne mund të gjejmë autobusët RideKC dhe autobusët KC Streetcar që i gjejmë në qendër të qytetit. Por nuk ka informacion vetëm për transportin publik në qytet, por ne gjithashtu mund të gjejmë disa nga zonat e banuara të vendosura përreth qytetit si Overland Park, Olathe, Independence, Lee's Summit, Shawnee, Blue Springs, Lenexa dhe komunitete të tjera të vogla.

Maps-Apple-Transit-Kansas-City

Lidhur me Honolulu, Apple Maps na ofron informacion në lidhje me shërbimet e autobusëve TheBus, dhe shërbimet e transportit të ofruara në të gjithë ishullin e Oahu. Përkundër faktit se Apple prezantoi këtë veçori të re në konferencën e zhvilluesve ku u prezantua iOS 9, sot ka shumë pak qytete ku ky shërbim informacioni në transportin publik është i disponueshëm.

Aktualisht ne mund ta gjejmë këtë lloj informacioni në Apple Maps të vijimi i qyteteve: Atlanta, Australia, Baltimore, Berlin, Boston, Chicago, Denver, London, Los Angeles, Mexico City, New York City, Philadelphia, Miami, Montreal, New South Wales, Portland, Rio de Janeiro, Sacramento, Seattle, San Francisco, Sidnei, Toronto dhe i 3-ti nga qytetet më të rëndësishme në Kinë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.