Poke Radar, edhe një tjetër mashtrim në App Store

thes-radar

Ethet Pokemon po na bëjnë të humbasim nocionin e objektivitetit, App Store është rrënuar me aplikacione nga të cilat duhet të ikim, qëllimet e tyre nuk janë aspak për të na ndihmuar, por për të marrë sa më shumë informacion dhe para. Sot gjejmë të dytën në shkarkime nga App Store në Poke Radar, një aplikacion i qartë karremi që është absolutisht i padobishëm. Ky aplikacion është sigurisht i zhvilluar dobët, por është krijuar me sukses për të hutuar lojtarët e Pokémon Go që duan të gjejnë ndonjë shkurtore që i bën ata t'i gjuajnë të gjithë.

Një Radar thes duhet të përdoret për të kapur Pokemon afër. Problemi është se ky aplikacion është plotësisht i panevojshëm, ne ju kujtojmë se Pokémon Go ka "Poke Radarin" e vet:

Kur qëndrojmë të ndaluar në një vend, ne mund të zgjerojmë pamjen e fushës në Pokémon Go dhe do të vërejmë se në disa vende rritet pak bar. Nëse shkojmë atje, do të shfaqet Pokemon.

Sipas zhvilluesit, Poke Radar është një asistent për të zbuluar vendndodhjen e çdo Pokemoni, diçka që nuk do të jetë rasti. Edhe pse është e vërtetë që kur ka një Squirtle në disa zona, zakonisht është në dispozicion për një kohë të gjatë për disa përdorues, ky aplikacion premton të përfitojë nga njohuritë tona për të treguar pikën e saktë ku do të ketë një Pokemon specifik. Kjo nuk është e vërtetë, sepse ka shumë të ngjarë që kur të mbërrini të mos jeni më atje. Ndërkohë, aplikacioni përfiton nga të dhënat që ne i ofrojmë. Muchshtë shumë më efektive të kontaktoni miqtë tanë për të zbuluar se në çfarë vendi Pokemon kurioz kanë kapur. Algoritmi i Pokémon Go nuk do të lejojë që një Pokemon i caktuar të kapet shumë gjatë në një vend, kështu që Poke Radar nuk duhet të funksionojë fare. Nëse e keni parë këtë aplikacion, lexoni komentet dhe do të shihni se nuk do të bëjë shërbimin e premtuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ..... dijo

  Mashtrim? Unë nuk e shoh se çfarë është mashtrimi nëse nuk ka para të përfshira.

 2.   E ndjeshme dijo

  A mendoni vërtet se duke shkuar atje ku rritet bari do të gjeni diçka? Më duket se këtë lojë e keni luajtur pak.

  Dhe nga ana tjetër, siç thotë komenti i mëparshëm: ku është mashtrimi, nëse nuk paguani për aplikacionin?

 3.   GSBNemec dijo

  çfarë lajmi Para së gjithash, duhet të informoni veten si për PokeRadar ashtu edhe për Pokemon. Se je shumë i painformuar

 4.   ebiçu dijo

  Siç thonë Sensato dhe GSBNemec, "radari" për ta quajtur atë disi që vjen me lojë është i padobishëm, nëse shkoni në zonën ku po rritet bari nuk duket asgjë, ju vetëm shihni se bari po rritet në një zonë tjetër, ju shkoni atje, dhe më shumë nga e njëjta gjë, nuk gjen asgjë dhe sheh që bari po ngrihet në një vend tjetër dhe kështu me radhë deri në pafundësi. Sinqerisht, sistemi i kërkimit i përfshirë në lojë është i pavlefshëm.

  Do të vlerësohej nëse një person më ekspert mund të na udhëzojë pak sesi t'i kërkojmë ata.

  1.    Pablo Aparicio dijo

   Përshëndetje, ebichu. Supposedshtë "supozuar" që në zonat ku shihni se zien, mund të shfaqet një Pokemon. Kjo është, zonat me bar janë zona ku herë pas here shfaqet një.

   Do të ketë mjete më të mira në të ardhmen, por tani mund të ecni vetëm për të parë nëse telefoni juaj dridhet. Rrathë të ngjashëm me ato që nxjerr avatari juaj shfaqen gjithashtu kur një Pokemon është afër. Ata rrathë janë hapa.

   Një përshëndetje.

 5.   cris dijo

  tërheqje të pastra ... më mirë pokevision kthehuni. nëse jo, loja bëhet e dëshpëruar dhe herët a vonë më shumë përdorues do të jenë të painteresuar