Bloomberg Radio është tani në dispozicion në Apple Music në më shumë se 100 vende

logo BBG News rafte e bardhë

Disa orë më parë Apple Music është tashmë në dispozicion në Izrael, një vend ku deri më sot ende nuk ishte në dispozicion për shkak të problemeve tipike të të drejtave të artistëve dhe grupeve lokale, të cilat, si në vendet e tjera si Koreja e Jugut, kryesisht Ata janë jo të grupuar në shoqata, kështu që procesi është shumë më i ngadaltë se zakonisht. Por nuk është i vetmi lajm në lidhje me Apple Music që ju tregojmë sot. Bloomberg Radio ka arritur një marrëveshje me Apple Music për ofroni raportet, analizat dhe lajmet tuaja përkatëse nga bota financiare përmes shërbimit të transmetimit të muzikës nga Apple, një shërbim që është tashmë i disponueshëm në 110 vende.

Programimi i këtij radio stacioni ofron gjithashtu intervista me personalitete nga bota financiare, si dhe drejtues të kompanive kryesore. Gjatë gjithë ditës, Bloomberg transmeton drejtpërdrejt rreth 20 intervista, në mënyrë që dashamirët e botës financiare me njohuri të anglishtes, tani të mund të plotësojnë informacionin e tyre financiar nga kudo që janë.

Deri më tani, shumë pak radio stacione mbështetën Bloomberg Radio, një shërbim aktiv 24 orë në ditë dhe ata që ofruan transmetimin e tyre vetëm përmes AM. Përveç kësaj, ajo është gjithashtu në dispozicion përmes shërbimeve të pagimit kabllor. Megjithëse shumica e përmbajtjes së ofruar është në anglisht, Bloomberg nuk ka ndërmend të transmetojë në gjuhë të tjera.

Shtë e qartë se Apple Music është shërbimi ideal për të zgjeruar disa shërbime radio ndërkombëtarisht, siç është rasti me Bloomberg, por duke marrë parasysh që të gjitha informacionet lëshohen vetëm në anglisht, firma duhet të ketë bërë tashmë numra për të arritur një marrëveshje me Apple ndërkombëtarisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Álvaro dijo

    Por a është në dispozicion në Spanjë?