Radio Kolumbia sjell radio kolumbiane në iPhone tuaj

Muzikë

Aplikacionet për radio janë pa dyshim të fiksuara në iPhone e shumicës së përdoruesve, pasi fakti që Apple nuk përfshiu një akordues radioje ka çuar në rritjen e ndjeshme të transmetimeve dixhitale në internet dhe për këtë arsye është e nevojshme të keni një nga këto aplikacione për të dëgjuar në celularin tuaj të preferuar . Dhe tani është radha e radiove kolumbiane.

Kolumbi

Aplikacioni Radio Colombia u ofron të gjithë kolumbianëve mundësinë e ndjekjes së transmetimeve radio nga iPhone me komoditetet më të mëdha. Dizajni i përdorur integrohet në mënyrë të përkryer me estetikën e iOS që kemi parë vitet e fundit dhe ndërfaqja është vërtet e thjeshtë për t’u përdorur, duke qenë kështu një aplikacion i përshtatshëm për absolutisht të gjithë audiencat. Për më tepër, aplikacioni është i pajtueshëm me VoiceOver, i cili lejon personat me aftësi të kufizuara ose me shikim të dobët ta përdorin atë.

Ne mund të gjejmë radiot e njohura të tilla si "Los 40 Principales", "Caracol", "RCN" ose "W Radio", si dhe një listë e madhe e radiove ndërkombëtare në versionin e përparuar të aplikacionit. Të gjithë radiot lidhen pothuajse menjëherë, megjithëse duhet të kemi parasysh gjatë gjithë kohës që transmetimi do të varet nga pritja dhe plani i iPhone-it tonë për një performancë korrekte, dhe herë pas here mund të ketë ndërprerje nëse, për shembull, kemi të dhëna ose mbulim të kufizuar. të mangët në zonën ku jemi.

Në të gjitha kohët

Radio Colombia përfiton nga teknologjitë që Apple i vë në dispozicion të zhvilluesve, prandaj aplikacioni është plotësisht i pajtueshëm me shumë detyra në sfond - mund të vazhdoni të dëgjoni radio edhe me aplikacione të tjera ose celularin tuaj në gatishmëri - si dhe me 3D Touch në rastin e gjeneratës më të përparuar të iPhone. Nga ana tjetër, është një aplikacion Universal që mund të sinkronizohet me iCloud, kështu që nëse keni një iPad ose iPod touch mund të përdorni të njëjtin aplikacion me të njëjtat cilësime në një mënyrë krejtësisht transparente.

Shkarkimi i aplikacionit është plotësisht falas për çdo përdorues, megjithëse ato na japin mundësinë e blerjes së një versioni të avancuar që na jep karakteristika interesante por jo thelbësore, të tilla si një kohëmatës automatik i fikjes ose heqja e disa reklamave pamje që ndonjëherë shfaqen gjatë përdorimit të aplikacionit. Mund të jetë interesante për përdoruesit më besnikë të aplikacionit, por nëse e përdorni përfundimisht, mund të mos jetë aq fitimprurëse.

Vlerësimi ynë

redaktues-përmbledhje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Andrew T. dijo

  Artikull i mirë, por ku është lidhja e aplikimit? Dua ta shkarkoj.

 2.   José Luis dijo

  Unë ndaj komentin e parë, përshkrim të mirë, por nuk ka asnjë lidhje shkarkimi

 3.   Antonio Jose Rosario dijo

  Sa kushton versioni Pro, nuk gjendet askund!