IPad mini i ri rrit kujtesën e tij në 4 GB

Tradicionalisht, Apple nuk është karakterizuar kurrë duke ndjekur të njëjtën filozofi të prodhuesve të Android për rritjen e sasisë së RAM që pajisjet e tyre përbëjnë çdo vit. Sidoqoftë, vitet e fundit, duket se më në fund keni kuptuar përfitimet që ofron.

Shembulli më i fundit gjendet në iPad mini të sapo prezantuar, gjenerata e gjashtë iPad mini, një model që është rinovuar estetikisht me korniza më të holla Për të rritur madhësinë e ekranit në 8,4 inç duke ruajtur madhësinë, Touch ID ka kaluar në butonin e energjisë, përfshin një port USB-C, të pajtueshëm me brezin e dytë Apple Pencil ...

Mund të themi se është një iPad Pro mini, duke kursyer distancat. Ky brez i ri i iPad mini është i pajisur me të njëjtin procesor si iPhone 13, iA15 Bionic dhe megjithëse Apple kurrë nuk raporton sasinë e RAM që pajisjet e tij përfshijnë, djemtë nga MacRumors kanë konfirmuar se ajo arrin 4 GB, e cila është 1 GB më shumë në krahasim me gjeneratën e mëparshme.

Lidhur me iPad-in e gjeneratës së nëntë që gjithashtu pa dritën në ngjarjen e së martës së kaluar, Apple ka mbajtur mend të njëjtën sasi memorie si paraardhësi i tij, 3 GB. Në krahasim, iPad Air ka të njëjtën sasi RAM, 4 GB, ndërsa iPad Pro me më shumë hapësirë ​​ruajtëse ka deri në 16 GB RAM.

Memoria RAM e iPhone 13

Brezi i ri i iPhone ka e njëjta sasi RAM si iPhone 12, siç mund të lexoni në artikullin e mëparshëm. Ndërsa iPhone 13 mini dhe iPhone 13 kanë 4 GB RAM, iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max arrijnë 6 GB memorie.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.