Këllëf për iPhone 5 që rregullon problemet me fotot me reflektime vjollce

L pikat kryesore vjollcë të kamerës iPhone 5 kur bëni fotografi duke treguar në diell ose tek një burim drite ndodhin në të gjitha kamerat, përfshirë ato profesionale, por duket si çdo vit një botë është bërë përsëri të çdo dështimi që iPhone mund të ketë në detyrë.

Disa e dinë përfitoni nga këto gjëra, dhe FotodioxPro ka filluar shes nje ceshtje qe zgjidh kete problemZgjidhja është shumë e thjeshtë, shtoni një rreth gome rreth kamerës në mënyrë që rrezet e diellit të mos bien direkt në lente dhe kjo të shmangë çdo reflektim.

Nëse reflektimet e purpurta në fotot tuaja ju sjellin përmbys, kjo rast do ta zgjidhë atë plotësisht. Mund ta blini për 25 dollarë në dyqanin e tyre në internet.

Lidhja - photodioxpro

Burimi - iDB

Më shumë informacion - Apple zyrtarisht shqipton problemin e kamerës iPhone 5


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

21 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   xxxkofmaster dijo

  Epo, tashmë ka një mbulesë, tani thjesht duhet të kem iPhone 5 në Meksikë.

  1.    SonnE dijo

   Uuuuhhhhhh ... dhe për të arritur në Meksikë ka ende shumë për të bërë, Apple diskriminon kundër nesh pasi nuk ka asnjë datë për rezervime, gjithashtu nuk e di pse në dyqanin në Meksikë ju hyni për të parë iPhone 5 dhe ata vendosin butonin e blerjes, ju e zgjidhni atë dhe ju merr për të blerë 4S nëse ajo që unë dua të blej është 5, as nuk na japin atole me gishtin e tyre.

   1.    Vilsonmendez dijo

    Dhe pse insistoni ta blini atë në dyqanet e shitjeve që kanë një faqe në ebay? Mund të jeni edhe më të lirë dhe madje edhe me zgjatje më të mira garancie, në varësi të asaj që shisni! Unë jam nga Porto Riko dhe iPhone të rinj arrijnë këtu shpejt pasi AT & t dhe Sprint i shesin dhe unë i dërgoj në Ebay për ta! Si duket? Ka dyqane në ebay dhe amazon që shesin të njëjtën gjë dhe janë të reja gjithashtu! Dhe për shkak të vendndodhjes nuk është një justifikim sepse ka kompani që janë të përkushtuara për këtë, nëse nuk shkojnë në një zyrë më të afërt të unionit Western dhe pyesin pse ata bëjnë shërbimin e shpërndarjes së paketave.

 2.   e paligjshme_25 dijo

  Ejani, çfarë ka qenë një kapak lente, si në çdo SLR, i cili paraqet të njëjtat probleme, dhe është e njohur për çdo fotograf amator që në një SLR, ose vendosni një kapak lente ose kjo ju ndodh.

  1.    Maxi dijo

   Kjo nuk është e vërtetë. Në kamerat profesionale ose gjysmëfinale, nuk ka halos purpurtë. Nëse merrni ose jeni mashtruar me kamerën ose gotën që përdorni është një lodër.

 3.   Anthony dijo

  buaaaaaaaaaaaaa !!!!
  mua encanta

 4.   Albertornuez dijo

  Për Zotin, tani siç i5 i ndodh, të gjitha kamerave gjithashtu ndodhin .... Për fat të keq.
  Unë kam pasur i2, i3,3gs dhe 4, s2, s3 dhe disa të tjerë, si dhe një SLR, dhe askush prej tyre nuk ma bën këtë, prandaj ju lutem, ndaloni së justifikuari gjërat që bien nën peshën e tyre.

  1.    Jose dijo

   e vërtetë si kështjella!

   1.    Txa dijo

    Testuar në një 4S dhe kalon gjithashtu.

 5.   Rikcher mondy dijo

  Ajo që u tha molla vdiq së bashku me vendet e punës, rezulton se duhet të blini një pajisje shtesë që telefoni juaj të funksionojë, sa keq duket kjo kompani që po vdes, çfarëdo që të thonë

  1.    Zdldk dijo

   Keni të drejtë Apple vdiq aq shumë sa për 2 ditë shiti më shumë se 5 milion telefona, pa llogaritur iPod, ipads dhe mac dhe që iPhone 5 ende nuk arrin në të gjitha vendet ... Apple ka vdekur plotësisht.

   1.    Jose dijo

    Të vdekur nuk e di ... por me këtë iPhone të ndezur por mirë ,, hajde se nuk kam pse të të blej një rast të përgjakshëm për të bërë fotografi mirë, dreqin është gjëja!

    por sigurisht ajo qe eshte e ftohte eshte se ai shet qe shet ... sikur te merrnim nje% te shitjeve ,, sa injorant je

   2.    Person i zgjuar dijo

    Apple po vdes, shitjet bëhen nga njerëz të verbër që mendojnë se Apple është më i miri në botë dhe ekspozojnë si një risi tipare që kanë celularë të së kaluarës, të tilla si kamera panoramike ose kufjet që përshtaten me veshin.

  2.    David dijo

   Commentshtë komenti më budalla që kam dëgjuar ndonjëherë. Ju nuk keni pse të blini ndonjë shtesë për të funksionuar telefoni. Telefoni punon pa pasur nevojë të vendosni një mbulesë. Gjëja në lidhje me reflektimet vjollcë quhet ndezja e lenteve dhe kjo ndodh me të gjitha kamerat dhe kushton 400 ose 40 euro.

   1.    xNjë dijo

    Për të gjitha kamerat? Inteligjenca juaj më befason.

   2.    Jose dijo

    ajjahjajajaja me fal por une jam nje fotograf ... dhe ajo qe sapo me the mua eshte budallalleku me i madh! sapo tregove ...

    që nga rruga ... kjo është arsyeja pse ata nxjerrin atë kufomë që nuk e dëgjoni për lajmet! ajo strehim ka një lente që (korrigjon dhe filtron) dritën në mënyrë të tillë që thjerrëzat të mos marrin dritën e përmendur vjollcë ose kaltërosh në raste të ndryshme.
    marrëzia është ajo që ai tha kur qindra përdorues u ankuan për probleme të tilla për të parë atë ngjyrë të filtruar në foto me dritë natyrore ose artificiale Tim Cook; Unë sugjeroj të mos bëni fotografi me telefon kur ka dritë të ndritshme që ndikon në imazh

    1.    tony dijo

     Nuk korrigjohet me lente, korrigjohet me kapak të lenteve

  3.    Jose bolado dijo

   Nëse do të vdiste .. Kjo është arsyeja pse ai ende ka sistemin më të mirë të funksionimit. Dhe aplikacioni i tyre është 100% kurradë .. Unë kam pasur një s3 dhe dyqani i tij i lojërave është patetik që shumica e aplikacioneve janë përshtatur në terminale të caktuara .. S3 me atë ekran dhe atë rezolucion që unë mund të përfitoj dhe ka vetëm një pak .. Pse thua qe kjo Apple ka vdekur .. Esque tmb tjeter kane te tyret .. Dhe une jam i lodhur duke degjuar njerez si ty .. Se asgje qe te godet .. Thjesht mos komento .. Dhe meqë ra fjala unë kam një iPhone 5 dhe vështirë se e vërej atë efekt .. Dhe sa më shpejt që ta ktheni kamerën në anën 1 centimetër mini efekti zhduket .. E shihni çfarë problemi ... Oh! Unë do të vdes .. Kur terminalet e tjerë kanë probleme më të këqija dhe unë nuk numëroj me ditë .. Unë e them për veten tuaj, ju jeni një android që duket si ajo. S3 për shembull nuk është në gjendje të përqëndrohet në një TV dhe që unë mendoj se shumë njerëz Ai nuk i njeh ... mirë, me timen në TV tim nuk isha në gjendje ta përqendroja atë, shihen vija dhe me çdo iPhone fokusohet në mënyrë të përsosur ... Dhe nëse nuk hyn në faqet e konkursit dhe me siguri që do të vini re.

 6.   Juancs dijo

  Le të shohim, është e qartë se nëse e vendosni pranë diellit, ajo reflektohet, askush nuk e kundërshton atë, por nuk del aq shumë sa në iPhone dhe aq më pak vjollcë. Nuk ka më të verbër se ai që nuk dëshiron të shohë ose molla e ka verbuar atë ndaj marrëzisë.

 7.   Të zhgënjyer dijo

  Të gjithë e dinë që shifrat e shitjeve për iPhone nuk janë reale.

 8.   Person i zgjuar dijo

  Nuk i ndodh asnjë kamere, ju lutemi ndaloni filmat. Dhe për shitjet e iPhone ... Një Kia Picanto është më i mirë se një Ferrari Enzo? gjithsej, pasi shesin më shumë ...