Rastet më të mira të iPhone SE

Rastet më të mira të iPhone SE Pas një kohe të gjatë thashethemesh, iPhone SE u prezantua zyrtarisht të hënën, 21 mars. Atë ditë të gjitha thashethemet (ose të paktën ato të fundit) u konfirmuan më në fund, siç është emri i saj, se do të kishte një kamerë 12MP, procesorin A9 dhe nuk do të kishte 3D Touch. Dizajni i tij u konfirmua gjithashtu dhe se është saktësisht i njëjtë me atë të iPhone 5s, duke qenë i vlefshëm për kopertinat e modelit 2013 për modelin e prezantuar në Mars 2016. Tani është koha të flasim për ato që janë kutitë më të mira të iPhone SE Çfarë mund të gjejmë

Raste interesante iPhone SE

Këllëf lëkure Apple iPhone SE

Këllëf Apple iPhone SE

Logjikisht, në çdo listë të kopertinave që mund të veshin mirë një pajisje, ato zyrtare duhet të jenë. këllëf lëkure molle Nuk është më e lira që do të gjejmë, por përshtatet si një dorezë (aq sa kushton heqja e iPhone derisa të mësojmë ta heqim) në iPhone SE dhe e mbron atë duke ruajtur një dizajn të mirë, brenda asaj që mund të pritet kur vendosni një rast në një pajisje me një dizajn po aq të kujdesshëm sa ai i iPhone SE ose iPhone 5s.

Duket e rëndësishme të përmendet se mbulesat prej lëkure ato mund të njollosen ose zbehet me përdorim të përditshëm dhe duket se kjo është arsyeja pse Apple ka lëshuar vetëm këllëfë lëkure për iPhone SE në dy ngjyra të errëta, të zezë dhe blu të errët. Në modelet e kaluara, kutia prej lëkure të kuqe, për shembull, përfundoi e zezë dhe duket se Apple këtë herë nuk ka dashur të shkelë në gishta.

Mund ta blini këllëfin zyrtar prej lëkure për iPhone SE nga Apple Store Online për një çmimi prej 45 €.

Urban Armour Gear Scout

Urban Armour Gear Scout Case për iPhone SE

Nëse jeni duke kërkuar për një mbulesë që mbrojeni prapa dhe prapa kornizave, ju duhet të shikoni në Urban Armour Gear Scout. Kjo mbulesë të kujton shumë a parakolp Apple normal, por vetëm rreth skajeve të iPhone. Përveç qosheve, ajo gjithashtu do të mbrojë pjesën e pasme në një mënyrë "reale", dhe me këtë dua të them që me këtë rast Urban Armour ne do të mbulojmë plotësisht pjesën e pasme. bumpers Apple mbron skajet në të njëjtën kohë me pjesën e përparme dhe të pasme, por këto pjesë mbrohen nga mbulesa e tepërt që kanë. Nëse bie në një sipërfaqe siç është buza e një tavoline, ajo do të godasë iPhone. Kjo është diçka që nuk do të ndodhte me këtë rast, të paktën nga mbrapa. Isshtë në dispozicion për një çmimi prej 24.80 €.

Trident Kraken AMS

Këllëf Trident Kraken AMS për iPhone SE

A doni më shumë mbrojtje? Epo, mbase ju intereson Trident Kraken AMS. Sigurisht, duhet të pranohet që dizajni është pak më i keq se ai i Urban Armour. Për më tepër, këllëfi i Tridentit është rezistente ndaj pluhurit dhe gërvishtjeve, i cili gjithmonë mund të jetë i dobishëm, veçanërisht nëse punojmë ose jetojmë pranë rërës, për shembull. Çmimi i tij është pak më shumë se gjysma e Urban Armour, duke qëndruar në 14.40 €.

Mbrojtësi i Otterbox Rasti OtterBox Defender për iPhone SE

Vazhdojmë me mbulesat mbrojtëse. Nëse jeni duke kërkuar edhe më shumë mbrojtje, Mbrojtësi i Otterbox është shumë e ngjashme me Trident, por përfshin guaska e polikarbonatit, mbrojtës ekrani, mbulesë e jashtme dhe një klip, i cili do të na lejojë të vendosim iPhone në një rrip për ta pasur gjithmonë të arritshëm. Kjo çështje është në dispozicion për një çmimi prej 22.80 € në kohën e këtij shkrimi, që është një kursim prej mbi 54%. Nëse jeni të interesuar, nxitoni, oferta mund të skadojë në çdo kohë.

Pasqyrë e qartë e Luvvit Këllëf Luvvit Clearview për iPhone SE

Problemi me të gjitha rastet e mëparshme, ashtu si praktikisht me të gjitha rastet, është se dizajni i iPhone shkon në dreq. Unë nuk jam në favor të përdorimit të një kasule, pasi ne mund të shijojmë një përvojë 100% të Apple vetëm nëse e përdorim pajisjen ashtu siç vjen në kutinë, por ky mund të jetë një rrezik që nuk ia vlen të ekzekutohet. Nëse duam të mbajmë të paktën modelin vizual (prekja do të ndryshojë), një mundësi e mirë mund të jetë a Këllëf silikoni si Q CLLIMI LUVVITT. Isshtë në dispozicion për një çmimi prej 8.99 € dhe nuk e ndryshon shumë projektin, kështu që është një opsion që vlen të merret në konsideratë.

Griffin i mbijetuari Këllëf Griffin Survivor për iPhone SE

Një rast tjetër që mbron iPhone dhe e transformon plotësisht atë është Griffin i mbijetuari. Por ndonjëherë një ndryshim drastik mund të mos jetë aq i keq. Në rastin e këtij rasti, iPhone do të duket si çdo gjë përveç iPhone SE, por ky është gjithashtu një opsion që mund të jetë i vlefshëm. Me rastin Griffin Survivor ne do të kemi një pajisje "të gatshme për betejë" me një dizajn që do të imponohet. Është rezistente ndaj goditjeve, gërvishtjet dhe pluhuri.

Hyrja në nyje Nodus Access Case iPhone SE

Nëse jeni duke kërkuar për një Këllëf lëkure, një mundësi e mirë janë mbulesat e Nodus. Mbulesa Hyrja në nyje Ka një dizajn shumë serioz, por që mund të jetë një mundësi interesante nëse ajo që po kërkoni është vetëm ajo, për të dhënë një imazh të mirë. Në atë rast të supozuar, nuk do të ia vlente të përdorni mbulesën e mëparshme me ato ngjyra, apo jo? Isshtë në dispozicion për një çmimi prej 44.28 €.

Cilat janë kopertinat tuaja të preferuara?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kokakolo dijo

  Aliexpress më e mira

 2.   odalie dijo

  Ai që më pëlqen më shumë është ai zyrtar nga Apple që bleva prej tij kur mora 5S dhe ka zgjatur 2 vjet duke i dhënë një përdorim të mirë. Tani kam një transparente nga kinezët që më ka kushtuar 3 €, është një grabitje të paguash 45 € për një mbulesë që nuk u kushton as 5 € dhe se lëkura vjen nga fërkimet me kalimin e kohës.

 3.   Jose dijo

  Unë kam një Labato nga Kina për një iPhone 6Plus që kur doli dhe është si i ri. Mbron të gjitha skajet, përfshirë skajet e poshtme, diçka që shumica e mbrojtësve nuk arrijnë ta bëjnë. Kam paguar 16 dollarë.