Si të regjistroni thirrjet në iPhone pa jailbreak

Regjistroni thirrje pa jailbreak Në varësi të vendit ku jemi, regjistrimi i thirrjeve telefonike do të jetë i ligjshëm ose i paligjshëm. Kjo mund të jetë një nga arsyet pse nuk mundemi regjistroni thirrjet me një iPhone, ose të paktën nuk ka asnjë buton për të lehtësuar detyrën. Disa kohë më parë po ndiqja një zhvillues i cili po krijonte një shkulje për të regjistruar thirrjet në iPhone dhe duhej të flisja me disa avokatë që më në fund të vendosnin të shtonin një paralajmërim akustik në mënyrë që pala tjetër të dinte që thirrja do të regjistrohej.

Gjëja normale në një rast si ky është të mendosh se është e nevojshme të jailbreak iPhone-in tonë, por jo, nuk është kështu. Ekziston një mënyrë për të regjistruar thirrjet në një iPhone pa jailbreak por, siç e thashë më lart, nuk ka asnjë buton dhe asnjë mënyrë intuitive për ta bërë atë. Bëhet fjalë për të bërë si ByPass, megjithëse kam ndjesinë që Apple nuk ka ndërmend ta rregullojë dhe madje mund ta ketë shtuar me vetëdije. Këtu ju tregojmë procesin që duhet të ndiqni.

Si të regjistroni thirrjet në iPhone

Para së gjithash, duhet të sigurohemi që operatori ynë të na lejojë të përdorim Postën zanore vizuale të iPhone. Nëse prekim butonin «Kutia Postare» nga aplikacioni Telefon dhe shohim se nuk na jep një mundësi, kjo metodë nuk funksionon për ne. Nëse e kemi aktive, do të kryejmë hapat e mëposhtëm:

 1. Ne hapim aplikacionin e telefonit.
 2. Ne bëmë një telefonatë.
 3. Ne prekim opsionin «shtoni thirrje».
 4. Ne thirrëm numrin tonë të telefonit. Kjo do ta dërgojë telefonatën në kutinë tonë postare.
 5. Kur thirrja fillon të regjistrohet në kutinë tonë postare, ne prekim opsionin "bashkohuni thirrjeve", e cila do ta bëjë thirrjen që kemi bërë në hapin 2 të bashkohet me atë që kemi bërë në hapin 4 dhe të regjistrojë të gjithë bisedën.
 6. Për të qenë në gjendje të dëgjojmë bisedën, duhet të futemi vetëm në seksionin "Kutia Postare" të aplikacionit Telefonik.

Siç thashë më herët, duhet të keni kujdes kur regjistroni thirrjet sepse mund të mos jetë e ligjshme. Gjëja më e mirë është të bëjmë siç bëjnë kompanitë që shesin diçka përmes telefonit: të na njoftojë duke thënë se do të regjistrojmë, dhe nëse ata na thonë se pajtohen më mirë sesa më mirë. A keni arritur të regjistroni ndonjë telefonatë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xhesët dijo

  Pyes veten, duke qenë postë zanore, a ju kushton para thirrja? Unë e kuptoj që lënia e një mesazhi në kutinë postare të dikujt që telefononi kushton para, prandaj shumë njerëz mbyllin telefonin kur dëgjojnë zonjën tipike robot që thotë të lërë mesazhin e saj.

  1.    Paul Aparicio dijo

   Përshëndetje Jesss. Varet nga kompania, por ka shumë të ngjarë që po. Në çdo rast, regjistrimi i një thirrje duhet të jetë për diçka të rëndësishme.

   Një përshëndetje.

 2.   asdf dijo

  Dhe çfarë ndodh nëse në vend që të bëjnë thirrjen, ata më kanë thirrur, a funksionon metoda?

 3.   David Caffu dijo

  pershendetje, nje pyetje, a funksionon duke shtypur shtepine gjate thirrjes dhe hap aplikacionin e shenimeve zanore dhe regjistro direkt?
  Përshëndetje, më ka shërbyer më parë, nuk e di nëse do të vazhdojë të shërbejë ...

 4.   Aleks Latorre dijo

  Unë e kuptoj "hilen" dhe padyshim që varet nga kompania juaj. Ajo që më argëton është fraza që molla e ka shtuar me vetëdije ose nuk ka ndërmend ta heq.

  Miku im, ajo që përdorni quhet thirrje konferencë dhe është një shërbim i ofruar nga telemarketeri juaj. Këtu molla as hyn dhe as del, në fakt mund ta bësh me ndonjë terminal që mbështet multiconferencën si një… Nokia 3310

 5.   @diego_nrg dijo

  Nga aplikacioni .tuenti mund të telefononi nga aplikacioni dhe të regjistroni thirrjen, qoftë për kompaninë tuaj, thirrjet tuenti ose vozip