Reklamat e aplikacioneve Hit App Store

reklama-app-dyqan

Sistemi i ri operativ për pajisjet Apple, iOS 10, duket se po funksionon si duhet. Një sistem operativ i të cilit së shpejti do të shohim një version të ri pas betave të para të iOS 10.1 (i cili sjell, ndër të tjera, mënyrën e portretit të iPhone 7 Plus).

Por iOS 10 është shumë lajme së bashku, disa të mëdha dhe disa më të vogla. Dhe është që për shembull aplikacione të tilla si App Store kanë pësuar përmirësime të vogla. Përmirësimet e ndërfaqes, funksionimi dhe disa shtesa të tilla si njoftimet e reja të aplikacionit ... Siç është premtuar, Apple sapo ka lansuar njoftimet e aplikacioneve në App Store, bëhuni gati që reklamimi ka mbërritur ...

Dhe është që deri më tani nuk kishte asgjë të ngjashme, është e vërtetë që roli i aplikacioneve të javës gjithmonë ka luajtur për të qenë vitrina kryesore për një aplikacion. Në përgjithësi, ka shumë përdorues që shkarkojnë këtë aplikacion dhe se Apple ju "zgjedh" aplikacionin e javës tashmë është një arritje. Me këto njoftime të reja të aplikacioneve gjithçka ndryshon, para së gjithash jua tregoj atë Për momentin nuk shoh ndonjë në Spanjë, por me siguri do të fillojmë t'i shohim në orët e ardhshme për shkak të vendosjes së tyre.

Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, reklamat do të shfaqen kur kërkoni në një temë specifike. Reklama aplikacionesh që ato do të shfaqen të hijezuara në blu për t'u dalluar nga rezultatet e kërkimit dhe etiketimi «ad» do të shfaqet gjithashtu pranë tyre. Ne do të shohim se si funksionon kjo, sigurisht, ka shumë që shkarkojnë rezultatin e parë të kërkimit pa marrë parasysh se çfarë aplikacioni po shkarkojnë, kështu që ata sigurisht që punojnë mirë. E keqja, kaq shumë aplikacionet mund të lënë mënjanë strategjinë për të shkuar falas për të fituar shkarkime dhe pastaj kthehu të jesh një aplikacion i paguar ... Do të shohim se çfarë do të ndodhë me këto reklama ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sergio dijo

  Ne nuk do ta shohim së shpejti në Spanjë sepse është një shërbim që është lëshuar vetëm në SH.B.A. për momentin.

 2.   karluena dijo

  Për çfarë duam reklama? 900 euro iPhone për këtë.