Reklamat e dyqaneve të aplikacioneve arrijnë Kanadanë, Meksikën dhe Zvicrën

Shpalljet e Dyqanit të Aplikacioneve

Telefonat inteligjentë janë revolucioni i shekullit 21, pajisje inteligjente me të cilat ne organizojmë jetën tonë në një masë të tillë që i mbajmë ato 24 orë në xhepat tanë. Pajisjet që janë një përparim dhe që kanë qenë një përparim në të gjithë botën, por unë do të guxoja ta them atërevolucioni ka qenë kryesisht në dyqanet e aplikacioneve për pajisjet mobile. Disa dyqane që kanë qenë një revolucion i madh janë fajtorë për krijimi i bizneseve të reja pafund që më parë ishin të paimagjinueshme.

Dhe tregu i aplikacioneve është i pabesueshëm, ne kemi aplikacione për të gjitha shijet, nga kategori të pafundme, të dizajnuara mirë dhe keq, App Store është revolucioni total i botës teknologjike. Padyshim që ju duhet të dini se si të shisni aplikacionin tuaj, për këtë ne mund të bëjmë aplikacione cilësore që kontribuojnë diçka te përdoruesit tanë, është një treg i vështirë sepse ekziston një ofertë e shkëlqyeshme e aplikacioneve me funksione të ngjashme, por nëse jeni i mirë dhe dini si për të shitur do ta merrni. Përndryshe, Apple ka aktivizuar reklamat në App Store, disa njoftime me të cilat mundemi paguaj që të jemi në gjendje të shesim aplikacionet tona në një mënyrë më të shpejtë. Ato nuk janë të disponueshme në të gjitha vendet, por lista sapo është azhurnuar ...

Vendet e reja në të cilat Apple ka aktivizuar aftësinë për të shtuar reklama në App Store janë Kanada, Meksikë dhe Zvicër. Disa vende që bashkohuni me Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Australinë dhe Zelandën e Re. Një listë për të cilën jemi të sigurt do të zgjerohet së shpejti pasi që në fund të fundit është një biznes shumë interesant për djemtë e Cupertino, dhe është gjithashtu e vërtetë që Shumë përfiton nga zhvilluesit për të publikuar aplikacionet e tyre.

Një funksion i ri i App Store që mund ta provojmë (nëse jemi brenda vendeve në të cilat është aktiv), që prej Apple ofron deri në 100 dollarë kredi për të qenë në gjendje të testojë fushatat të njoftimeve të App Store dhe kështu të vendosim nëse është apo jo e përshtatshme për ne që të përdorim këtë mënyrë të re të promovimit të aplikacioneve tona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.