Tani mund të rezervoni iPhone 13

Më 14 shtator, Apple prezantoi zyrtarisht gamën e iPhone 13, një gamë e përbërë, si vitin e kaluar, nga 4 modele: iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max. Siç njoftoi Apple në kohën e prezantimit, Gama e re e iPhone 13 tashmë mund të rezervohet për disa minuta, të dyja në Apple Store si në Amazon dhe kanale të tjera zyrtare.

Më 24 shtator, përdoruesit e parë që e rezervojnë atë do të fillojnë ta marrin atë, kështu që ka akoma një gjatë prisni që të jeni në gjendje të shijoni lajmet që Apple ka përfshirë në këto modele të reja, ku një nga risitë kryesore është kapaciteti i baterisë që është rritur.

IPhone 13, në të gjitha modelet e tij, karakterizohet nga një jetëgjatësia e rritur e baterisë sipas të dhënave të Apple, por ne jemi ende në pritje për të konfirmuar kapacitetin mAh që Apple ka përfshirë në secilin prej modeleve.

Në modelet Pro, Apple më në fund ka zbatuar 120 Hz në ekran, e cila ofron një qetësi kur luani dhe përdorni aplikacione që deri më tani ishte në dispozicion vetëm në gamën e iPad Pro, përveç shumë modeleve Android.

Nëse marrim parasysh se shumica e kompanive kanë probleme me furnizimin me patate të skuqura, ka të ngjarë që eNumri i njësive në dispozicion për rezervim është i kufizuar, kështu që ju nuk duhet vetëm të provoni rezervoni atë në Apple Store, por ne gjithashtu kemi mundësinë e rezervoni atë përmes Amazon.

Nëse doni të dini të gjitha lajmet që Apple ka prezantuar në gamën e re të iPhone 13, në iPhone News ne kemi botuar një numër të madh artikujsh ku flasim funksionalitete të reja dhe dallimet kryesore me gjeneratën e mëparshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.