Rezistenca ndaj ujit e iPhone 7 në një thellësi prej 10 metrash

iphone-7-10-metra-ujë

Dje ju solla disa video që vërtetuan Rezistenca e iPhone 7 nën ujë. një rezistenca ndaj ujit nuk mbulohet nga garancia e Apple, dhe kjo është arsyeja pse duhet të jemi shumë të sigurt para se të bëjmë një banjë në iPhone tonë të ri 7. Testet japin rezultate të mira dhe duket se iPhone 7 i ri ka një rezistencë më të madhe ndaj ujit sesa ajo që ata na thonë nga Apple.

Disa teste që nga këndvështrimi im ishin më të priturat, e di që të gjithë na pëlqejnë prova të egra (në fund të postimit mund të merrni një surprizë në lidhje me këtë) në të cilën ne shohim iPhone është shtypur, djegur, etj ... Por testet e rezistencës ndaj ujit janë mjaft të dobishme pasi ato do ta largojnë atë frikë nga uji. Dhe sot ne vazhdojmë me më shumë teste në lidhje me këtë: rezistencën ndaj ujit të iPhone të ri 7. Këtë herë ne kemi një Samsung Galaxy S7 dhe një iPhone 7, të dy zhytur në thellësi 10 metra ... Pas kërcimit ne ju tregojmë këtë provë të re të rezistencës së iPhone 7 të ri, çfarë mendoni se do të ndodhë?

Siç mund ta shihni në videon e mëparshme rezultatet janë mjaft të mira për iPhone 7. Pesë minuta në një thellësi prej 10 metrash (35 këmbë) duke treguar a Samsung Galaxy S7 që ndalon së punuari dhe një iPhone 7 që funksionon në mënyrë perfekte por pëson një problem në disa piksele të ekranit. Disa rezultate mjaft të mira për të cilat Apple nuk na ka treguar, si një masë paraprake.

Edhe nje gje

Ne tashmë kemi parë që rezistenca ndaj ujit e iPhone 7 të ri është më shumë sesa ajo që na thonë djemtë në bllok, po, duhet të keni kujdes. Por a mund ta imagjinoni lësho iPhone 7 të ri nga një helikopter në mes të fluturimit? Ekziston edhe një provë e kësaj, dhe kjo është që ju thjesht duhet t'i jepni një iPhone një fanatik të rrjeteve dhe ai do të fillojë të bëjë çdo egërsi me iPhone. Unë tashmë ju them se rezultatet nuk janë aq të këqija ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexis dijo

  Isshtë si seria AppleWatch 1, thotë se nuk mund të qëndrojë duke e zhytur dhe unë kam hyrë në pishinë dhe plazh me të, e laj mirë vetëm me ujë për të pastruar të gjitha nyjet dhe kaq. Kështu që me siguri iPhone 7 mund të zhytet, vetëm se Apple nuk do të dëshirojë që ne të jemi me të gjithë ditën në rast se një dështon dhe shërohet në shëndet

 2.   Adan dijo

  Kam vendosur datën me ios 10 në iPhone 5s tim dhe sa herë që dua të shoh videot që ata aktualisht kanë, iPhone fillon por videoja mbyllet, a e di dikush pse?

 3.   erg dijo

  E njëjta gjë më ndodh, e di