Rezultatet e Google Inbox: tani më të mençur

inbox në google

Pak nga pak, aplikacioni i ri i menaxhimit të postës elektronike të Google, Inbox, po përfshin përmirësime që synojnë që përdoruesit të zëvendësojnë aplikacionet e tyre vendase të menaxhimit të postës elektronike. Nëse jeni mësuar me ndërfaqen e aplikacionit «GMail», mund të jetë e vështirë për ju që të përshtateni me modelin Inbox, por navigimi juaj përfundon duke qenë më efikas. Google përgatit edhe më shumë përmirësime që do të vijnë në iOS në ditët në vijim.

Llogaritë tona Gmail po marrin azhurnime të mëdha në një departament në të cilin Google ka një rezyme të mirë: atë të kërkimet. Shërbimi është i aftë të zbulojë rezervimet tona të hotelit, biletat ajrore ose dërgesat dhe të na tregojë hyrje të drejtpërdrejtë në mënyrë që të kemi qasje në këtë informacion më lehtë. E njëjta mënyrë do të transferohet në aplikacionin «Inbox».

Kur jemi duke kryer një nga këto kërkime në aplikacion, Google do të jetë i ngarkuar të eksplorojë mijëra e-mail tanë, shpejt, dhe të na tregojë rezultatet më të rëndësishme në pjesën e sipërme të ekranit. Këto rezultate janë paraqitur qartë, përmes Kartat e Google që na japin informacion të shpejtë mbi ato që duhet të dimë. Për shembull, nëse jemi duke kërkuar marrjen e një fature, Google do të na tregojë faturën, datën e saj dhe shumën që duhet të paguajmë, pa pasur nevojë të hapim postën elektronike.

Shkurtimisht, Inbox do të na ofrojë rezultate efikase dhe kjo do të na ndihmojë të përmirësojmë produktivitetin tonë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.