Rijetoni albumin '1' të Beatles me audio hapësinore në Apple Music

1 Beatles

Audioja hapësinore u prezantua disa muaj më parë në Apple Music dhe që atëherë nuk ka reshtur së fituari popullaritet mes abonentëve tuaj. Këtë e ka konfirmuar nënkryetari i shërbimit Silver Schusser në një nga intervistat e tij të fundit. Në fakt, muajt e fundit po shohim sesi albumet e njohura dhe të njohura po ri-masterohen për të ofruar këtë eksperiencë audio hapësinore. Përditësimi më i fundit vjen nga Giles Martin, producent i njohur muzikor, i cili ka remastered albumi 1 i Beatles-ve të mirënjohur që tani është i disponueshëm për t'u dëgjuar në Apple Music.

Audio hapësinore vjen në albumin '1' të Beatles në Apple Music

1 Është një nga albumet më të famshëm të The Beatles. Në fakt, ai ishte albumi më i shitur i dekadës 2000-2009 dhe një nga gjashtë rekordet e The Beatles me diamant. Është një koleksion i 27 nga këngët e The Beatles që ishin numër një në listat më të mira në SHBA dhe MB. Producenti i albumit ishte George Martin, babai i Giles Martin, producenti që ka qenë i ngarkuar me rinovimin e tij për Apple Music.

Audio hapësinore
Artikulli i lidhur:
Më shumë se gjysma e abonentëve të Apple Music përdorin audio hapësinore

Giles Martin është një producent muzikor që ka vlerësuar më parë teknologjinë audio hapësinore dhe Dolby Atmos. Përveç kësaj, ai kishte siguruar synimet për të rimasteruar albumin 'Rreshter Klubi i Klubit të Lonely Hearts të Peppernga The Beatles. Megjithatë, 1 Ishte albumi i parë i zgjedhur nga Martin për të nisur kapërcimin nga kjo muzikë e Beatles në audio hapësinore të Apple Music.

Ne tashmë mund të kënaqemi këtë album në audio hapësinore. Për më tepër, përshkrimi i albumit në Apple Music tashmë na njofton për ndryshimin:

The Beatles' 1 u publikua fillimisht në vitin 2000 dhe shpejt u bë albumi më i shitur i të gjitha kohërave. Duke shfaqur 27 nga këngët më të mëdha të grupit, të cilat të gjitha arritën në vendin e parë në listat e SHBA ose MB, ky edicion i përditësuar tani përmban përzierje të reja nga Giles Martin, në Audio Hapësinore me Dolby Atmos.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.