Traileri i parë zyrtar i serive Apple TV + Home Before Dark

Shtëpia Para Errësirës

Shërbimi i video me avull i Apple filloi vitin e kaluar Nëntor 1 nga 2019, një shërbim që kishte një katalog shumë të reduktuar në fillimin e tij, një katalog që mund të numërohej në gishtat e njërës dorë, dhe akoma na kishin mbetur gishtat.

Për fat të mirë, siç kishte siguruar Apple, ndërsa muajt kanë kaluar, numri i serialeve dhe dokumentarëve dhe filmave është në rritje dhe sot kemi një katalog mjaft të plotë, një katalog në të cilin do të bashkohet së shpejti Shtëpia Para Errësimit.

Kanali YouTube i Apple TV +, sapo ka shtuar një rimorkio të re, një rimorkio që korrespondon me këtë seri dhe që na tregon se çfarë është do të na ofrojë këtë seri misterioze nga 3 Prilli i ardhshëm, data në të cilën episodi i parë do të jetë i disponueshëm.

Shtëpia Para Errësirës (Ne nuk e dimë nëse titulli më në fund do të përkthehet në Spanjisht) tregon historinë e një vajze që ka shkuar të jetojë në qytetin ku lindi babai i saj. Vajza, 9 vjeçe, zbuloni një rast vrasjeje që i gjithë qyteti dëshiron ta varrosë (asnjëherë nuk thuhet më mirë).

Seriali është i bazuar në një histori e vërtetë, historia e Hilde Lysiak, një grua e re që ishte e para që zbuloi një vrasje në fshatin e saj, Selinsgrove, përmes botimit Orange News, me të cilin ajo mori pasoja kombëtare dhe ndërkombëtare.

Apple TV +, ka një çmim prej 4,99 euro në muaj dhe është i disponueshëm përmes një aplikacioni, si në pajisjet iOS ashtu edhe në TV të zgjuar nga LG dhe Samsung. Përveç kësaj, ekziston edhe një aplikacion për Amazon Fire TV Stick dhe përmes çdo shfletuesi në internet përmes faqes zyrtare të shërbimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.