Facebook teston me riprodhim automatik të audios në video

Facebook Office

Facebook ka konfirmuar zyrtarisht Mashable i cili po teston në aplikacionet mobile iOS dhe Android. Kjo është e re në lidhje me një version të ri të funksionit automatik të videove. Gjëja e re që sjell ky version është se përveç luajtjes së videos automatikisht kur përparojmë në murin e Facebook, ajo luan edhe audion. Aktualisht, tingulli i videove nuk luhet dhe përdoruesi duhet të prekë videon për të aktivizuar tingullin e videos.

Po kështu, një variant i tretë po testohet gjithashtu në këtë drejtim. Bëhet fjalë për luajtjen e videove në heshtje, si më parë, por shtimin e një butoni… një ikonë, e cila lejon përdoruesin të aktivizojë ose çaktivizojë tingullin e një videoje specifike. Facebook ka konfirmuar se si në një version dhe në një tjetër, ai do të jetë një opsion i konfigurueshëm brenda cilësimeve të llogarisë së përdoruesit.

Siç pasqyrohet në botimin e bërë nga Mashables, Strangeshtë e çuditshme që Facebook po teston një sistem automatik të riprodhimit të videos dhe audios që është aq ndërhyrës për përdoruesin kur studimet e rrjetit social të Mark Zuckerberg tregojnë se 80% e përdoruesve reagojnë negativisht ndaj Facebook dhe reklamuesit kur videot reklamuese luhen drejtpërdrejt me tinguj të papritur . Për fat të mirë, testet që po kryhen nga rrjeti social po kryhen vetëm me përdorues nga Australia dhe ka shumë të ngjarë që opinionet negative të testuesve për këtë riprodhim automatik të tingullit do ta bëjnë Facebook të tërhiqet nga kjo ide.

Nga ana tjetër, në një rend më pozitiv të gjërave, diçka e quajtur Biseda të fshehta (Biseda të Fshehta). Kjo veçori i ofron përdoruesit qasje në enkriptimin special në bisedat e Facebook Messenger.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.