Rishikimi i altoparlantit Veho 360 M6 me dizajn retro

Altoparlantë Veho 360 M6

Në një treg plot me altoparlantë portabël, është gjithnjë e më e vështirë të diferencosh veten nga konkurrenca. Në rastin e folësit për të cilin do të flasim sot, ai Automjeti 360 M6, marka mbështetet në një dizajn elegant dhe me orientime të caktuara për të kaluarën për ta arritur këtë.

Le të shohim se çfarë ka kjo altavoz Bluetooth të veçantë dhe nëse ia vlen ta blesh në lidhje me alternativat e tjera në treg.

Veho 360 M6, pershtypjet e para

Altoparlantë Veho 360 M6

Kur e hapëm për herë të parë Kuti altoparlanti Veho 360 M6 gjejmë përmbajtjen e mëposhtme:

 • Altoparlant Bluetooth
 • Kabllo audio 3,5 mm me bazë fole
 • Kabllo karikimi MicroUSB
 • dokumentim

Mungon një kopertinë transport për të ruajtur altoparlantin ndërsa udhëtojmë me të, ose për ta mbrojtur nga pluhuri. Është një shtesë që vlerësohet gjithmonë dhe që do të ndihmojë në mbrojtjen e këtij aksesori estetika e të cilit është aseti kryesor i tij.

Altoparlanti Veho 360 M6 Anash

Pasi jemi me altoparlantin në duar, e kuptojmë se sa mirë është bërë. e saj trup alumini i lëmuar i kombinuar me kopsa metalike të rrumbullakëta dhe një dorezë lëkure e bëjnë atë shumë të këndshëm për syrin. Është shumë i bukur dhe pa dyshim do të dëshironi ta përdorni si element dekorativ.

Altoparlantë Veho 360 M6

Çiftimi me iPhone (ose ndonjë pajisje tjetër E përputhshme me Bluetooth) bëhet sipas procesit të zakonshëm, asgjë e re në këtë drejtim. Nëse nuk kemi një burim audio me Bluetooth, mund të përdorim gjithmonë hyrjen ndihmëse në pjesën e pasme dhe të dëgjojmë muzikë duke përdorur folenë audio të jetës.

Nëse më në fund zgjedhim lidhjen me Bluetooth, Veho 360 M6 gjithashtu do të funksionojë si pa duar për t'iu përgjigjur thirrjeve dhe ne mund të kontrollojmë riprodhimin e muzikës me butonat në krye.

Për sa i përket cilësisë së zërit, Veho 360 M6 është në linjën e produkteve të tjera në të njëjtin segment. Dimensionet e tij të vogla na pengojnë të kemi një cilësi të jashtëzakonshme edhe pse po, pas rrjetës së pëlhurës që gjejmë dy altoparlantë 3W RMS që ofrojnë fuqi të mjaftueshme për të mbushur një dhomë ose për të dëgjuar muzikë jashtë.

Butonat Veho 360

Cilësia e basit është e duhura, tregon se ato janë aty, por u mungon thellësia (logjike nga ana tjetër). Për sa i përket lartësive, ato më duken shumë “të pastra”. Duket se ata donin të jepnin ndjesinë e rreme të volumit të lartë dhe për këtë, frekuencat e larta gëzojnë shumë rëndësi, gjë që është e bezdisshme kur e rrisim volumin. Për fat të mirë, barazuesit bëjnë mrekulli dhe ne mund t'i përdorim ato për të bërë tingullin e Veho 360 M6 sipas dëshirës tonë. Pasi barazohet, Veho 360 M6 tingëllon shkëlqyeshëm (kini kujdes, duke pasur gjithmonë parasysh se kemi të bëjmë me një altoparlant portativ).

Një aspekt që duhet theksuar është bateria e saj e brendshme 1800 mAh që premton autonomi deri në 8 orë. Megjithëse nuk e përdorim altoparlantin, shkalla e vetëshkarkimit të tij është shumë e ulët, kështu që nëse kur e keni përdorur për herë të fundit keni pasur bateri, herën tjetër do ta keni edhe atë.

Konkluzione

Altoparlantë Veho 360 M6

Është e vështirë të justifikosh 150 eurot që kushtonte Veho 360 M6. Një dizajn i mirë nuk mjafton për të bindur përdoruesin, por tani që është i disponueshëm me gjysmën e çmimit, ky altoparlant Bluetooth bëhet një mundësi e mirë për të dëgjuar muzikën tonë kudo.

Automjeti 360 M6
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
71,49
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 95%
 • Përfundon
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn
 • Bateri e brendshme

Contras

 • Dizajn
 • Nuk vjen me mbulesë
 • Për ta bërë të tingëllojë mirë, duhet të tërhiqni barazuesit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.