Eufy RoboVac G20 Hibrid, i fuqishëm dhe me zhurmë të ulët

Eufy lançon fshesën e re robotike me një fuqi që nuk ka asgjë për të pasur zili ndaj konkurrencës, një nivel shumë i ulët zhurme dhe një dizajn shumë i hollë Kjo ju lejon të pastroni nën mobilje që përndryshe nuk mund t'i bënit.

karakteristika të

 • Fshesë me korrent dhe pastrim (opsionale)
 • Fuqia e thithjes 2500Pa (4 nivele thithjeje)
 • Navigacion i zgjuar dinamik
 • 13 sensorë (përfshirë xhiroskopin)
 • Niveli i zhurmës 55dB
 • Dizajn ultra i sheshtë
 • Autonomi deri në 120 minuta (në varësi të fuqisë së zgjedhur)
 • Rezervuari i poshtër 600ml
 • Lidhja WiFi
 • Aplikacioni iOS dhe Android
 • Integrimi me Alexa dhe Google Assistant

Eufy i ka bërë të qarta prioritetet e tij me këtë pastrues robotik: fuqi të lartë, nivel të ulët zhurme dhe madhësi të vogël për të arritur të gjitha qoshet. Kësaj duhet t'i shtojmë një aplikacion jashtëzakonisht i lehtë për t'u përdorur dhe opsionin për të përdorur pastrimin gjatë fshesë me korrent. Më pëlqen ideja për të qenë në gjendje të përdor pastrimin ose jo, pasi në rastin tim prirem të jem i neveritshëm ndaj këtij funksioni.

Ne kuti gjejme njesine kryesore se bashku me te gjithe aksesoret qe i nevojiten per funksionimin e saj dhe gjithashtu disponojme edhe disa artikuj shtesë për t'u përdorur si rezervëtë tilla si furça anësore dhe filtri. Kemi elementet e meposhtme: rezervuari i pastrimit, rezervuari i ujit, lecke pastrimi (e lahet), furça anesore (x2), filtri (x2), baza e karikimit, pershtatesi i rrymes dhe bazamenti mbrojtes per dysheme. Kësaj duhet t'i shtojmë një furçë të vogël për të pastruar elementët e ndryshëm të robotit.

Konfigurimi dhe aplikimi

Roboti RoboVac G20 Hybrid ka lidhje WiFi, në mënyrë që të lidhet me internetin për të qenë në gjendje të kontrollojë si në shtëpi ashtu edhe larg tij përmes smartfonit tonë. Ka një aplikacion për iOS (lidhje) dhe Android (lidhje) dhe nepermjet tyre mund te konfigurojme robotin qe ne momentin qe e nxjerrim nga kutia dhe e ndezim (mos harroni se ka nje çeles rryme ne baze). Hapat që duhen ndjekur janë shumë të thjeshtë dhe janë të nevojshëm vetëm herën e parë që ne e përdorim atë, që nga ai moment është gati për të punuar kur ne kemi nevojë.

Aplikacioni është në spanjisht, gjë që vlerësohet, madje na lejon të ndryshojmë gjuhën e robotit në spanjisht. Sepse roboti do të na flasë sa herë që fillon të pastrohet, ose shkon të karikohet, ose ka ndonjë problem. Do të na dërgojë një njoftim në celular dhe do të na flasë në rast se jemi afër. Pas procesit të konfigurimit ne mund ta shtojmë robotin në Alexa ose Google AssistantFatkeqësisht, ne nuk kemi integrim me HomeKit, i cili ende nuk i përfshin këto pajisje në mesin e aksesorëve të disponueshëm dhe as përmes Shortcuts.

Konfigurimi i robotit është po aq i thjeshtë sa edhe trajtimi i tij. Aplikacioni është jashtëzakonisht i thjeshtë, pa meny të pafundme për të hyrë në funksionet e robotit. Shkurtoret në ekranin kryesor për të gjitha funksionet dhe një menu konfigurimi e thjeshtë dhe shumë intuitive. Për shijen time është shumë e thjeshtë, më mungon një element i rëndësishëm: harta e pastrimit. Unë nuk kërkoj limite virtuale, as gjëra të ndërlikuara, vetëm një hartë që më tregon se ku ka pastruar e ku jo, sepse nuk ka si ta di nëse nuk ka.

Pastrim

Roboti punon mirë, bën pikërisht atë që ju i kërkoni të bëjë. Sistemi i pastrimit që ka është pak më ndryshe nga ai që jam mësuar nga modelet e tjera. Për të pastruar, ajo që bën është të krijojë katrorë 4×4 metra dhe të bëjë disa kalime për të përfunduar katrorin, më pas të krijojë një tjetër dhe kështu me radhë derisa të ketë pastruar të gjithë shtëpinë. E kam parë të pastër dhe nuk bllokohet lehtë., kalon mirë mes këmbëve të karrigeve, poshtë mobiljeve falë përmasave të vogla dhe kalon pa problem nga një dhomë në tjetrën.

Prodhuesi flet për maksimum 120 minuta autonomi, por realiteti është se ajo zgjat më pak. Me fuqi normale të fshesës me korrent dhe pa pasur qilima apo qilima në shtëpi, të cilat do të kishin nevojë për më shumë energji, ai ka rreth 70 minuta autonomi, pas së cilës nuk ka përfunduar pastrimin e plotë të dyshemesë. Një rimbushje është e nevojshme dhe funksionon përsëri, për fat E gjithë kjo bëhet automatikisht, kthehet në bazë dhe kur të arrijë 80% të karikimit, rifillon pastrimin ku e la. Nga rruga, niveli i zhurmës është befasues, sepse bën zhurmë, padyshim, por nuk është i bezdisshëm. Ju mund të shikoni me lehtësi TV ndërsa bëni detyrat e shtëpisë tuaj.

Madhësia e rezervuarit është e duhura për pastrimin e përditshëm, kështu që pas pastrimit do t'ju duhet ta zbrazni atë. Nuk është një problem i madh, pasi rezervuari është shumë i aksesueshëm dhe zbrazja e tij është shumë e thjeshtë, si dhe rivendosja e tij. Aplikacioni ju tregon gjithashtu se kur të zëvendësoni filtrat, furçat, etj. E vërteta është se nuk kam as më të voglin ankesë me fshesën e bërë nga roboti.. Pastrimi, mirë, nuk më ka befasuar, sepse vërtet nuk njoh ndonjë robot që fërkon vërtet. Si një shoqërues i pastrimit me korrent që ndihmon në heqjen e disa papastërtive të sipërfaqes dhe njomjen e dyshemesë, është mirë. Por mos prisni që ajo të zëvendësojë një leckë të mirë.

Mendimi i redaktorit

Roboti i ri Eufy RoboVac G20 Hybrid kombinon fuqinë shumë të mirë të vakumit me një nivel zhurme që nuk është aspak i bezdisshëm. Funksionimi i tij është korrekt, aplikimi i tij është shumë i lehtë për t'u përdorur dhe pa pretendime të mëdha është një model i rangut të mesëm që do t'ju lërë mjaft të kënaqur. Ti mundesh blini tani në Amazon për 299 € (lidhje)

RoboVac G20 Hibrid
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
299
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Aspirat
  Redaktori: 90%
 • App
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Konfigurim dhe menaxhim i lehtë i aplikacionit
 • Gjurmë e vogël për t'u vendosur nën mobilje
 • Fuqia 2500 Pa
 • Niveli i zhurmës 55dB

Contras

 • Asnjë hartë navigimi

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.