Rishikimi i Këllëfit lëkure Mujjo për iPhone 6s Plus

Çanta-Mujjo-lëkure-08

Unë mendoj se ka pak pronarë të iPhone që nuk mendojnë se pasi smartphone i tyre është më i bukur është plotësisht "i zhveshur". Por mendoj se ka edhe pak, madje edhe më pak, të cilët rrezikojnë ta marrin në atë mënyrë. Përfundimi dhe dizenjimi prej alumini i iPhone është spektakolar, por është gjithashtu i mahnitshëm se sa rrëshqet nga duart tuaja. Kjo është arsyeja pse është e zakonshme të shtoni një mbulesë për ta mbrojtur atë, dhe nëse mund ta ruani atë dizajn premium, atëherë më mirë sesa më mirë. Dhe për këtë, asgjë më e përshtatshme se një këllëf lëkure si ai që Mujjo na ofron me modelin e saj Mujjo Leather Case.. Të disponueshëm për iPhone 6 / 6s dhe 6 / 6s Plus kemi qenë në gjendje ta provojmë këtë të fundit dhe ju tregojmë përshtypjet tona.

Çanta-Mujjo-lëkure-06

Pas disa përvojash me mbulesa lëkure, përfundimi im ka qenë gjithmonë i njëjtë: ato janë të bukura, prekja është fantastike, por ato përfundojnë shumë shpejt. Ato zakonisht nuk janë raste shumë rezistente dhe përfundojnë duke deformuar për shkak të karakteristikave të materialit, madje disa përfundojnë se nuk i përshtaten mirë iPhone-it, siç më ndodhi me rastin origjinal të Apple. Kjo rast lëkure Mujjo nuk e ka atë problem, sepse kombinon mbulesën e jashtme të lëkurës me një strukturë të brendshme polikarbonat., e cila i jep asaj rezistencë precize për të mbrojtur iPhone tuaj dhe gjithashtu për të mos deformuar me kalimin e kohës.

Çanta-Mujjo-lëkure-03

Kjo strukturë e polikarbonatit mezi shihet me iPhone të vendosur në kutinë, duke u vërejtur vetëm në skajet e kutisë, pikërisht pjesa që vuan më shumë me përdorimin e përditshëm. Brendësia është e butë për të mbrojtur aluminin e telefonit tonë të çmuar. Në dispozicion në dy ngjyra (e zezë dhe e bardhë), të dyja janë bërë prej lëkure të cilësisë më të lartë dhe të lyer me ngjyra perimesh.. Kjo do të bëjë që ngjyra e mbulesës të ndryshojë me përdorimin, duke i dhënë asaj një prekje unike të personalizimit që gjithashtu do t'i shtojë patinës që lëkura do të marrë në zonat e fërkimit më të madh.

Çanta-Mujjo-lëkure-09

Padyshim që rasti ka të çarat e nevojshme për të hyrë në të gjitha butonat, lidhësit dhe kamera dhe blici të funksionojnë në mënyrë perfekte. Dhe e gjithë kjo në një rast që nuk e bën pajisjen shumë të trashë, siç mund të ndodhë me modele të tjera të ngjashme si ato me mbajtëse karte., diçka shumë e vlerësuar nga shumë, por e urryer nga të tjerët, kështu që të gjithë mund të kenë vetëm atë që u duhet për të mbrojtur iPhone-in e tyre.

Çanta-Mujjo-lëkure-02

Rasti lëkure Mujjo është në dispozicion në Uebfaqja e Mujjo për 39,95 € (modeli iPhone 6 / 6s) dhe 44,95 € (modeli iPhone 6 / 6s Plus), pavarësisht nga ngjyra që zgjidhni nga dy në dispozicion.

Mendimi i redaktorit

Këllëf lëkure Mujjo
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
39,95 a 44,95
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • Lëkurë me cilësi të lartë
 • Përfundimi i klasit të parë
 • Mbrojtja e polikarbonatit
 • Strukturë e përforcuar që parandalon deformimin
 • dritë

Contras

 • çmim

Galeria e Imazheve

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Diego Uriel dijo

  regards

  A do ta dini nëse ata transportojnë për në Meksikë?

  1.    Louis Padilla dijo

   Në dyqanin tuaj ata ju lejojnë të zgjidhni atë vend për transport, kështu që mendoj se po.