Baza e tarifimit Oittm për rishikimin e iPhone dhe Apple Watch

Me lansimin e iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X, karikimi me induksion ka arritur më në fund në iPhone, shumë vite pasi është bërë një tipar pothuajse vendas për shumicën e përdoruesve të nivelit të lartë. Për fat të mirë, Apple nuk ka zgjedhur një sistem tjetër të karikimit sesa standardi Qi, kështu që çdo ngarkues wireless është i pajtueshëm me modelet e reja të iPhone.

Ndryshe nga ajo që na kishte mësuar Apple, lansimi i sistemit të karikimit pa tel për iPhone të rinj, nuk ka ardhur nga dora e ndonjë risie që mund të justifikojë vonesën që kjo teknologji ka pësuar kur bëhet fjalë për iPhone, kështu që tregohet se nëse Apple nuk do ta kishte miratuar më parë ishte për shkak se nuk dëshironte. Ky sistem i karikimit pa tel do të na parandalojë që kablli i karikimit iPhone të jetë gjithmonë i shtrirë në tokë.

Nëse nuk planifikoni të rinovoni pajisjen tuaj, por dëshironi të mbani rendin në tryezën ku ngarkoni të gjitha pajisjet tuaja, opsioni më i mirë në dispozicion është të na kontaktoni. një bazë karikimi, një bazë karikimi që na lejon të vendosim lehtësisht iPhone për ta ngarkuar, ndërsa është vendosur në një pozicion vertikal në mënyrë që të mund të shohim çdo mesazh ose thirrje që marrim. Nëse kemi edhe një Apple Watch, mund të zgjedhim, për të zvogëluar më tej hapësirën e përdorur për të karikuar të dy pajisjet, duke blerë një karikim që na lejon të karikojmë të dyja pajisjet së bashku.

Baza e tarifimit Oittm për iPhone dhe Apple Watch

Baza e karikimit Oittm për iPhone dhe Apple Watch është një zgjidhje e shkëlqyeshme, jo vetëm për shkak të mundësisë për të përfituar nga hapësira e përdorur në tryezën tonë për të karikuar pajisjet tona, por edhe për shkak të cilësisë së materialeve të përdorura së bashku me lehtësinë të përdorimit. koha për t'i vendosur ose shkëputur ato. Baza na ofron më shumë se mjaftueshëm stabilitet në mënyrë që të mos kemi nevojë ta mbajmë atë sa herë që vendosim iPhone ose Apple Watch të karikohet.

Materiale Ndertimi

Porta e karikimit të Oittm Isshtë i përbërë nga dy pjesë. Baza, e bërë nga një aliazh alumini dhe që fshihet brenda ngarkuesit në të cilin duhet të lidhim kabllot e karikimit si të iPhone ashtu edhe të Apple Watch. Duke përfshirë karikuesin brenda, baza na ofron qëndrueshmëri kur bëhet fjalë për ngjyrosjen e iPhone dhe Apple Watch nëse duhet ta mbajmë atë në çdo kohë me të dy duart.

Nga ana tjetër gjejmë mbulesën e bazës së karikuesit, një mbulesë që, siç tregon emri i saj, kujdeset për mbulimin e të gjitha lidhjeve dhe kabllove të nevojshme që baza e karikimit të funksionojë. Kjo bazë është bërë prej plastike ABS në mënyrë që fërkimi i Apple Watch dhe iPhone të mos lërë gjurmë si në pajisjet ashtu edhe në bazën e karikimit.

Lidhje shtesë

Baza e karikimit përfshin kartën brenda së cilës duhet të lidhim kabllot e karikimit të iPhone dhe Apple Watch. Por përveç kësaj, gjithashtu nOfron tre porta USB në pjesën e pasme e së njëjtës për të lidhur pajisjet e tjera dhe për të përfituar nga hapësira e zvogëluar që kjo bazë na ofron për të ngarkuar tre pajisje të tjera së bashku edhe nëse nuk kemi hapësirë ​​fizike në bazë për t'i vendosur ato në një mënyrë të rregullt. Fuqia dalëse e të gjitha lidhjeve USB dhe të jashtme është 5v-2.4 A.

përmasat

Kur përdorni një bazë karikimi, duhet të kemi parasysh që madhësia e saj, veçanërisht nëse na lejon gjithashtu të karikojmë një Apple Watch, ka dimensione të arsyeshme, por hapësira e nevojshme për ta përdorur atë justifikohet duke na lejuar të përqendrohemi të dy në një vend. pajisjet Dimensionet e kësaj baze karikimi janë 20 cm të gjata, 9 cm të gjera dhe 3,65 të trasha.

Mendimi i redaktorit

Nëse keni kërkuar një bazë karikimi për të karikuar iPhone dhe Apple Watch për një kohë, po kërkoni një pajisje cilësore dhe nuk doni të shpenzoni shumë para, baza e tarifimit Oittm për iPhone dhe Apple Watch është një zgjidhje e shkëlqyeshme. Nëse jeni duke kërkuar baza të karikimit cilësor veç e veç, investimi që duhet të bëni është më i madh dhe nuk do të keni të dy pajisjet në të njëjtin vend për të ngarkuar, gjë që ofron komoditet mbresëlënës.

Bleni Baza 5 të Mbushjes së Oittm USB Port për iPhone dhe Apple Watch
Portë akuzimi e Oittm për iPhone dhe Apple Watch
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
34,99
 • 80%

 • Portë akuzimi e Oittm për iPhone dhe Apple Watch
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

rekuizitë

 • Cilësia e materialeve
 • Pesha bazë
 • I pajtueshëm me iPad
 • Ju mund ta karikoni iPhone me çdo lloj kase

Contras

 • Karikuesi Apple Watch nuk përfshihet
 • Stabiliteti kur karikoni një iPad lë diçka për të dëshiruar
 • Pak hapësirë ​​për të mbledhur kabllot e karikimit brenda

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.