Rishikimi i këllëfëve prej lëkure Mujjo për iPhone 11 Pro Max

Mujjo ka azhurnuar kutitë e saj prej lëkure klasike për t'iu përshtatur modeleve të sapo lansuara të iPhone, dhe e bën këtë duke e mbajtur cilësia e materialeve dhe përfundimet që e karakterizojnë atë dhe e kanë bërë atë alternativën më të mirë për rastet zyrtare të Apple. Lëkurë me cilësi të lartë, një dizajn shumë i hollë dhe përfundime të klasit të parë që garantojnë që kalimi i kohës jo vetëm që nuk do të jetë problem, por gjithashtu do t'i japë çështjes një karakter shumë personal.

Ne testuam dy versionet e disponueshme, mëngën tradicionale dhe mëngën e mbajtësit të kartës, e cila gjithashtu vjen brenda një ngjyrë e re «Alpine Green» që duket vërtet spektakolare në pajisjet tona, përveç që na ofron një vend të caktuar për të vendosur dy karta që do të na lejojnë të lëmë portofolin në shtëpi.

Rasti tradicional ka dizajnin e ri të përshtatur në iPhone 11 Pro Max, me sheshin të rregulluar në mënyrë të përkryer në rregullimin e ri të lentës trefishe të kamerës. Ndjesia e lëkurës reflekton cilësinë e saj të mirë dhe lejon një kapje të sigurt të pajisjes, dhe dizajni i tij plotësisht minimalist ndërpritet vetëm nga vrima për kamerën dhe për ndërprerësin e vibratorit. Edhe butonat e energjisë dhe volumit janë të mbuluara nga lëkura e shkëlqyeshme, pa ndikuar në pulsimin e tyre. Në modelin tradicional nuk do të gjejmë tegela ose nyje të çfarëdo lloji, i cili është jo vetëm i nivelit estetik të rëndësishëm por edhe për nga qëndrueshmëria.

Brenda një mikrofibre të butë siguron që sipërfaqja e çelikut dhe qelqit të iPhone tuaj do të mbrohet. Skajet e kutisë qëndrojnë mjaftueshëm në mënyrë që nëse vendosni iPhone me fytyrë poshtë nuk do të pësojë dëmtime në ekran dhe pjesa e lidhësit, altoparlantit dhe mikrofonit të Rrufesë është plotësisht e hapur. Rasti ka një strukturë të ngurtë të brendshme, e cila, përveç që e bën rastin më të fortë, ndihmon në mbrojtjen e terminalit. Lidhur me mbrojtjen nga rënia, ne mund të presim mbrojtje normale, asnjë certifikim ushtarak apo gjëra të tilla. Shtë një rast i përshtatshëm për përdorim normal, për ata që kërkojnë diçka të bukur, të qëndrueshme, të hollë dhe cilësore.

Gjithçka që kemi thënë mund të zbatohet në kutinë e kartës, e cila plotëson të gjitha karakteristikat e asaj të mëparshme, por gjithashtu ka një fole në të cilën mund të fusim deri në dy letra. Ky xhep është i qepur në të njëjtën lëkurë si pjesa e pasme e kutisë, dhe e bën këtë me tegela të dukshme që madje përmirësojnë modelin e kutisë. Me kartat, mbulesa rrit pak trashësinë e terminalit, siç është e qartë, por akoma është akoma një nga rastet më të holla të kartave që mund të gjesh në treg. Ngjyra e re "Alpine Green" është shumë e këndshme dhe vlerësohet që Mujjo shton ngjyra më të gjalla në kopertinat e saj. Të dy modelet janë në dispozicion për tre modelet e iPhone të këtij viti (iPhone 11, 11 Pro dhe 11 Pro Max) në ngjyrat Brown, Black, Monaco Blue dhe Alpine Green.

Mendimi i redaktorit

Ata janë një klasik i të gjitha viteve, dhe mbajtja e nivelit vit pas viti nuk është e lehtë. Këllëfët prej lëkure Mujjo për iPhone-in tonë janë pa dyshim alternativa më e mirë për ato zyrtare nga Apple. Nëse jeni duke kërkuar një rast lëkure premium, të hollë, të qëndrueshëm dhe me një dizajn në të njëjtin nivel me iPhone, nuk do të gjeni më mirë se këto nga Mujjo. Dhe nëse doni që ajo të jetë një mbajtëse kartele, ju keni modelin perfekt për të me vështirë se ndonjë rritje në trashësi. Çmimi i tij është gjithashtu më i ulët se ai i mbulesave zyrtare: nga 40 € mbulesa konvencionale në Amazon (lidhje) dhe nga 55 € nëse e duam me mbajtës kartele (lidhje).

Rastet prej lëkure Mujjo
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
40
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Materialet dhe përfundimet e klasit të parë
 • Qëndrueshmëri e mirë
 • Dizajn shumë i zoti
 • Mundësia e mbajtësit të kartës

Contras

 • Mbrojtje normale, jo superiore

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.